Wpis z mikrobloga

#figurki #grybezpradu
#warhammer40k

Siemanko! Coraz częściej myślę o rozpoczęciu zabawy z bitewniakiem 40k. Chciałbym zacząć kolekcjonować Black templars i znalazłem dwa zestawy: army set i combat patrol. Który będzie lepszym wyborem na start ? Czy w obu znajdę codex w którym będą opisane zasady gry ? Ten duży box army set wygląda obiecująco tym bardziej że czytałem o wzroście jego ceny w przyszłości.
  • 12
@KomarCymeryjczyk: No masz to opisane w zawartości zestawów, jeżeli je znalazłeś to podane jest iż army set zawiera codex zaś Combat Patrol nie. Pod względem grywalności zawartości się nie wypowiem bo nie gram żadnymi marinsami. Oprócz tego żaden z tych boxów nie zawiera głównego podręcznika z zasadami do 9ed 40k (choć ten hula w necie i łatwo go znaleźć). Ogólnie to CP zawiera więcej figsów w niższej cenie, więc osobiście samemu
@KomarCymeryjczyk: kodeks masz tylko w army secie który kupisz za jakieś 470 pln /osobno za to samo kodeks 107, karty 40-60 pln, figurki templarów 132 pln i 150 za redemptora/ więc ni #!$%@? się nie opłaca kupować tego zestawu - zresztą pewnie temu tyle tego zalega po sklepach. XD

Combat patrol kupisz 325 pln, a dostajesz figurek za 530 - w zestawie jest tylko 5 intercesorów wiec podzieliłem cenę na pół.
@KomarCymeryjczyk: Tak, natomiast Rulebook-podręcznik główny obejmuje wszystkie zasady ogólne dotyczące rozgrywki. Wszystko da się znaleźć na wahapedii czy gdzieś w necie, natomiast zdecydowawszy się na wejście w hobby/częstsze granie warto mieć te najistotniejsze książki w wydaniach fizyczych.
@KomarCymeryjczyk: co chcesz osiagnąć wchodząc w 40k? Chcę tylko przestrzec, że to jest świetna zabawa jeśli podoba Ci się lore i figurki (te są faktycznie rewelacyjne), ale system i scena turniejowa są rozczarowujące: wygrywanie polega na kupieniu n nowych modeli, bo popsuli reguły w nowym wydaniu codexu i Twoja armia jest nic nie warta.