Wpis z mikrobloga

#sauna

Pytanie do właścicieli sauny w swoim domu. Co wybrać, co kupić, etc etc? Macie jakieś sprawdzonego dostawcę? Może na mirko jest ktoś kto montuje/sprzedaje sauny?
Moja rodzina 2+2 ale myśleliśmy o saunie 2 osobowej. Trochę musimy kombinować z jej ustawieniem ale wybór raczej padnie na kotłownie/pralnie, dlatego też myślałem o tych saunach na podczerwień.
  • 6
  • Odpowiedz
@Asymilat: jeśli lubisz saunę to tą na podczerwień sobie odpuść.
Nie kupuj też gotowca, jak budżet większy to weź firmę która zrobi Ci to na wymiar, jak mniejszy to zbuduj sam. W necie są poradniki, sklepy z materiałem itp. Ja zbudowałem sam i nie żałuję ani trochę. Za cenę najgorszego gówna gotowca mam porządną saunę. Nie mam żadnych kwalifikacji, ani specjalnych umiejętności, trochę samozaparcia, trochę narzędzi i poradniki z neta i
  • Odpowiedz
@Asymilat: jak masz możliwość to koniecznie rób dwie ławki, górną i dolną. Jeśli piec ma być elektryczny to koniecznie zadbaj o izolacje bo koszty użytkownika obrzydzą korzystanie z sauny ( o ile przez brak izolacji uda się dogrzać odpowiednio saunę).
Gotowce zazwyczaj nie mają wcale izolacji, do tego jeden poziom ławek. Na prawdę cieszę się z decyzji o samodzielnej budowie bo dosłownie już zamawiałem gotowca.
  • Odpowiedz
@Asymilat: Po moim dłuższym rozeznaniu też polecałbym Ci budowę samemu. Ceny gotowców i ich jakość pozostawiają wiele do życzenia. Sam teraz zaczynam budowę - mam kupione wszystkie belki na stelaż (wysuszone maszynowo) i na ten moment ~800zł + 100zł wkręty. W weekend lecę ze skręcaniem. Polecam też zaprojektować sobie wszystko z wymiarami wcześniej - np w darmowym sketchupie. Znacznie ułatwia to planowanie :)
  • Odpowiedz
@Asymilat: Dokładnie, nie baw się w gotowce bo badziewie i drogo. Ja w zeszłym roku sam zrobiłem saune 2 osobową i w sumie jest w sam raz. Zależało mi na tym, żeby na górnej ławce można było się położyć, więc ma 2 metry dłygości. Dolna ławka to tylko na 1 osobę do siedzenia. Dobrze zaizoluj z każdej strony, weź piec elektryczny na siłę ale z mocą nie "na styk" do metrażu
Primator - @Asymilat: Dokładnie, nie baw się w gotowce bo badziewie i drogo. Ja w zes...

źródło: comment_1641281700xSW9wA46JTyyFtYm56KqrQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz