Wpis z mikrobloga

@Pekiel: Dzięki.

Rozpakowałam na Sylwestra prezent gwiazdkowy. Przyjemna gra. Miałam wątpliwości co do losowości (nie przepadam), ale to daje duże zróżnicowanie kolejnych rozgrywek.
@Andreth: Tak się upewnię bo wielu początkujących robi ten błąd - w każdym pokoleniu masz nieograniczoną liczbę akcji, nie tylko dwie. Po prostu robisz maks dwie, kolejny gracz maks dwie, ty itd
@enzojabol: To załapaliśmy od razu. Mieliśmy tylko konfuzję z tym co powyżej, no i w pierwszej grze ustawiliśmy produkcję wszystkiego na początku na 0, przez co gra trwała jeszcze dłużej niż pierwsza rozgrywka tego typu gry zwykle trwa (gdy wszyscy czytają i próbują zrozumieć karty, szukają tokenów i usiłują coś znaleźć w instrukcji). xD
@Andreth: Jakby co bez drafta nie warto grać. Co prawda przedłuża to troche gre, ale serio, przewaznie jak grałem bez drafta, to ktoś był w daleko tyle, ktos daleko z przodu i dwóch po środku. Draft mocno balansuje gre. + z dodatków polecam preludium. Reszta dodatków jak bardzo ci się gra spodoba.
@akurczak nie przekonasz mnie, że to usprawnia szybkość gry, zwłaszcza dla nowych graczy. Sam poczatkowy draft z niewtajemniczonymi ludźmi poradzi trwać ponad kwadrans