Wpis z mikrobloga

@Matt_888 już rozumiem czemu nie chciałeś podać, wartości współczynnika korelacji R², do wykresu Zgony na 100tyś mieszkańców a % w w pełni zaszczepionych mieszkańców.

Jest tragicznie niski! Jutro opublikuje dane z wykresami.

Swoją drogą fajnie nasz oszukujesz, że wszystko sam obliczasz, a tymczasem korzystasz z danych:

https://covidhub.psnc.pl/mapa/

Strona powstała:

Aby ułatwić przepływ informacji i przyspieszyć badania naukowe, Europejski Instytut Bioinformatyki (EMBL-EBI) wraz z instytucjami partnerskimi uruchomił Europejską Platformę Danych COVID-19 (COVID-19 Data Portal), która ma stanowić wspólną przestrzeń wymiany i analizy danych dotyczących SARS-CoV-2 i COVID-19.


Chyba, że jesteś współrealizatorem to sorry!

#koronavs #koronawirus #statystyka #mapy
Tomtomprom - @Matt_888 już rozumiem czemu nie chciałeś podać, wartości współczynnika ...

źródło: comment_164106835506EyKCzxor7Davp67tfIUG.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Tomtomprom Pierwszy raz w życiu widzę tę stronę typie xD Wszystko mam w google docs gdzie wklepuję codziennie dane z MZ. Zanim zacząłem publikować w raporcie google data studio, to publikowałem arkusz google ze wszystkimi danymi, więc każdy śledzący mój tag Ci potwierdzi, że robię to samodzielnie. Współczynnika nie podawałem, bo go nie znam.
  • Odpowiedz
wartości współczynnika korelacji R², do wykresu Zgony na 100tyś mieszkańców a % w w pełni zaszczepionych mieszkańców.


@Tomtomprom: Przetłumacz na polski bo brzmi jak jakiś fikoł żeby udowodnić założoną wcześniej tezę
  • Odpowiedz
@absoladoo Współczynnik jest pewnie w okolicach 0,2, więc będzie narracja, że korelacja jest bardzo słaba i wykres, który postuje niemal codziennie nie dowodzi, że poziom wyszczepienia wpływa na licz w zgonów.
  • Odpowiedz
@absoladoo Współczynnik jest pewnie w okolicach 0,2, więc będzie narracja, że korelacja jest bardzo słaba i wykres, który postuje niemal codziennie nie dowodzi, że poziom wyszczepienia wpływa na licz w zgonów.


@Matt_888: o nawet nie muszę wklejać danych.

Piszesz, że będzie narracja, czyli mimo niskiego R2, ten wykres dowodzi, że poziom wyszczepienia wpływa na liczbę zgonów?
  • Odpowiedz
@Tomtomprom Oczywiście, że dowodzi. Ja nigdzie nie mówiłem, że korelacja na tym wykresie jest bardzo wysoka, ale nie ma żadnych wątpliwości, że wyszczepienia wpływa na liczbę zgonów. Doskonale to widać teraz chociażby w UK, które wyrabia absolutne rekordy zakażeń, a zgonów ma o wiele mniej niż Polska. To, że szczepionki wpływają na liczbę zgonów to jest fakt potwierdzony naukowo.
  • Odpowiedz
@Tomtomprom Oczywiście, że dowodzi. Ja nigdzie nie mówiłem, że korelacja jest bardzo wysoka, ale nie ma żadnych wątpliwości, że wyszczepienia wpływa na liczbę zgonów. Doskonale to widać teraz chociażby w UK, które wyrabia absolutne rekordy zakażeń a zgonów ma o wiele mniej niż Polska. To, że szczepionki wpływają na liczbę zgonów to jest fakt potwierdzony naukowo.


@Matt_888: czy w takim razie przy następnym wykresie napiszesz, zgodnie zresztą z prawdą, że:

Korelacja
  • Odpowiedz
Doskonale to widać teraz chociażby w UK, które wyrabia absolutne rekordy zakażeń, a zgonów ma o wiele mniej niż Polska. To, że szczepionki wpływają na liczbę zgonów to jest fakt potwierdzony naukowo.


@Matt_888: Tylko, że w UK przy 190k zarażeń jest 200 zgonów( jaki jest tutaj stosunek zaszczepionych do niezaszczepionych?), a w Polsce przy 16k zarażeń jest 800 zgonów, z czego 200 to są sami zaszczepieni. Nie można pomijać wszystkich innych
  • Odpowiedz
@Tomtomprom: korelacja nie implikuje przyczynowości. Brak korelacji jej więc nie wyklucza.
Na podstawie tych danych można stwierdzić brak korelacji, lub słabą korelację między wskaźnikami szczepień a zgonów. Zależnie od przyjętej skali.

Klasyfikacja według J.Guilford'a

|r|=0 - brak korelacji
0,0<|r|≤0,1 - korelacja nikła
0,1<|r|≤0,3 - korelacja słaba
0,3<|r|≤0,5 - korelacja przeciętna
0,5<|r|≤0,7 - korelacja wysoka
0,7<|r|≤0,9 - korelacja bardzo wysoka
0,9<|r|<1,0 - korelacja niemal pełna
|r|=1 - korelacja pełna

Można również spotkać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Tomtomprom ocho... Trafił się jeden na fajsbookowej grupie co zdawał matematykę rozszerzoną na maturze i podrzucił szurom jakieś trudnobrzmiące obliczenia współczynnika R kwadrat do korelacji wyszczepienia, że zgonami. A że do tego jeszcze w miarę im się zgadza to z ich szurską narracją to przez pewien czas to będzie jedyny argument w walce z wolnomularzami którzy dzięki szczepieniem chcą zawładnąć światem. Ale to Ty @Matt_888 masz udowadniać, że jest inaczej pamiętaj o
  • Odpowiedz