Wpis z mikrobloga

  • 3
Słuchajcie mirasy, jest sprawa. Od 2-3 miesięcy jakiś frajer grasuje w mojej okolicy i niszczy samochody. Co pewien czas, losowe, ale zawsze dzieje się to w weekendy. A to sąsiadowi urwał lusterko, a to innemu wyrwał klapkę z wlewu paliwa, a to buchnął komuś tablice i wyrzucił kilka metrów dalej za zakrętem, a to mi naciął oponę. Dzisiaj ojciec wychodzi rano: u sąsiada (który stał autem za ojcem) przednia ramka rozwalona, tablica wyrwana leży na środku ulicy, a ojciec w swoim aucie ma kapcia - śruba wkręcona (pewnie jaką wkrętarką) w bok opony.
Niby auta mają AC, ale jednak strata czasu i nerwów; a sprawa zaczyna się już robić mało zabawna. Zgłoszone już dawno niebieskim, co jakiś czas wpada tu nawet dzielnicowy się pokazać, patrole przejeżdzają (bo sąd niedaleko), ale widać nie robi to na tym kimś wrażenia. Na kamerę na budynku nie ma szans.


I teraz do sedna: w obu autach mamy zamontowane kamerki 70mai pro od Xiaomi i one są spoko jeśli chodzi o rejestrowanie podczas jazdy czy nawet tryb parkingowy jak ktoś stuknie w auto. Ale w takim przypadku jak opisany? No niezbyt.

Polecicie jakieś dobre sprawdzone kamery samochodowe z takim faktycznym trybem parkingowym? Obserwującym 24h, który wykryje ruch, najlepiej z kamerką na przód i tył.

#kamerasamochodowa #wideorejestrator #pytanie
noelus - Słuchajcie mirasy, jest sprawa. Od 2-3 miesięcy jakiś frajer grasuje w mojej...

źródło: comment_1641042532nbG4AuaQP2oRCeEMS9dBv0.jpg

Pobierz
  • 27
@noelus skoro stoją przy ulicy to może warto, żeby kilku z was (mieszkańców) kupiło jakieś kamerki WIFI i poustawialo w oknach? Będzie widać gdzie sprawca się oddala i może pomóc go to namierzy bo samochodowa niekoniecznie wychwyci twarz?
via Mikroblog+
  • 0
@fiman @pan_kleks8 to kamienice miejskie. 2 poszkodowanych mieszka w tej kamienicy ustawionej przy drodze - niestety bokiem i jak na złość akurat oni mają mieszkania z drugiej strony i nie widza parkingu. Ja mieszkam w kolejnej kamienicy, wiec z daleka widzę tylko ułamek parkingu, a inny poszkodowany w ogóle w kamienicy po drugiej stronie wewnętrznego dziedzińca i on tez nie widzi go w ogóle (a nie będę starszym obcym ludziom bez aut
@noelus: ten argument z kasowaniem danych co 24h to strasznie z dupy się wydaje - przecież napewno są kamery które by to automatycznie robiły, a 24h na zgłoszenie przestępstwa wydaje się wystarczającym czasem żeby zabezpieczyć dowody.
Można jeszcze spróbować atrapy postawić i tabliczki - to to już wogóle za prawie darmo by wyszło a może wystraszy dzbana
via Mikroblog+
  • 0
@fishery Jednego powerbanka mam w aucie, ale on podtrzymuje jedynie na czas trybu parkingowego (max 50 minut po przyjeździe), a potem kamerka wchodzi w standby i czeka na uderzenie,m. Jak go nie ma, to nie nagrywa
@noelus: ostatnio szukałem sobie kamerki do auta i a129 plus duo miała jakiś "zaawansowany" tryb parkingowy, z detekcją ruchu (chyba nagrywa ostatnie 30 sekund i podczas zdarzanie zapisuje te ostatnie 30s + przez jakiś czas do przodu) - podłącza się ją bezpośrednio do akumulatora i ma zabezpieczenie przed rozładowaniem
a129 plus duo


@sirgorn: no właśnie przeglądałem jakiś ranking i nie ukrywam, że wspomniana przez Ciebie kamerka to jeden z moich typów.
Często parkujemy jak na zdjęciu (moje niebieskie z przodu, potem wolne miejsce - nieużywana brama wjazdowa i potem ojciec; albo ojciec tuż przede mną) więc zależy mi na tym, żeby oba auta łapały się wzajemnie i najlepiej całodobowo - stąd ta duo brzmi niezle
@noelus: zobacz jak z zasięgiem wifi jeśli jest dobry ustaw kamerę w aucie która ma diody których nie widać w nocy (infrared light) połącz się przez wifi i ustaw w kamerze alery na ruch. Kamerka samochodowa nic Ci nie da jak koleś będzie w masce i będzie ciemno nagra tylko zarysy postury.

Jeśli już myślisz nad tym gniotem viofo A129 pro Duo który się przegrzewa i ma zacinający się soft pomyśl
via Mikroblog+
  • 0
@airflame ale to tylko jedna kamera. Skieruje ją na przód auta, gość z tyłu zajdzie. Skieruje na tył, zajdzie z przodu.

Póki co robię w miarę szybki rekonesans kamerek, nie mam zadnego faworyta (inaczej bym nie pytał tutaj o opinie ;)) potrzebuje coś w miarę sprawdzonego i co ważne: niezawodnego, bo zanim powalczę ze spółdzielnią czy miastem o kamerę (miejską czy tez prywatną) skierowaną na publiczny, ogólnodostępny, miejski parking to pewnie trochę
@noelus: viofo a129 duo, vantrue n4 3ch tyl, przód, srodek i blackvue. Zależy ile chcesz na to przeznaczyć. P1 na rysunku mógł by złapać obraz z wifi kamery bez problemu.
via Mikroblog+
  • 0
@airflame tak przeglądam i ta Vantrue N4 3CH tez wydaje się niezła, a przy takiej cenie te 2 stówki różnicy względem Viofo to nie robią na mnie wrażenia. Muszę pooglądać testy i recenzje ale wyglada całkiem całkiem