Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie polecacie kupować piersi z kurczaka? Jakieś mniejszy osiedlowe sklepy czy coś większego jak Frac / Carrefour itp? Zależy mi przede wszystkim na tym żeby taka pierś nie smakowała jak kompletne gówno tylko serio dało się to jeść #rzeszow
  • 18
  • Odpowiedz
@nocny-mirek: miałem na myśli, że smaczną kurę pozbawioną mnóstwa dodatków paszowych kupisz raczej tylko u małego rolnika. Jednak sami rolnicy coraz rzadziej hodują drób dla siebie a kupują w dino. Pochodzę ze wsi i czasem kupowaliśmy kilka kur na odchowanie. Zazwyczaj braliśmy kury tuczne. Na talerzu całkiem inne niż te ze sklepu. Twarde piersi, mało tłuszczu, mocny zapach kury, ale za to zdrowsze mięso i smaczniejszy rosół. Może powinienem rodzicom powiedzieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pilkarskiswir: ja też przerzuciłem się na mięso z uda - przy smażeniu wytapia się jedynie trochę tłuszczu którego nie uciąłem przy krojeniu mięsa a kiedy smażę fileta to wszystko pływa w wodzie na patelni, i bynajmniej nie jest to olej bo daję go dosłownie pół łyżeczki
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 1
@71393: ja kupiłem w ostatnim promo w Kauflandzie. Jest smaczny. Jak chcesz coś lepszego to w Jasionce sprzedaje świeżo ubitą kurę ()
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@71393: jak kupuje (kupowalem w sumie) filety z piersi kurczaka w biedrze, bo mam pod nosem, to potem z tego wylewam pół litra wody. Znalazłem u siebie mięsny i tam kupuje. Woda też w nim jest(żeby zwiększyć wage przed sprzedażą) ale nie az tyle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@71393: we fracu mają kurczaka zagrodowego pakowanego na niebieskich tackach. Wygoda skromniej niż taki na wagę, nie jest tak napompowany i naprawdę smakuje lepiej niz te wszystkie na wagę. Jest duży droższy, ale wolę zapłacić więcej za lepsze jedzenie.
  • Odpowiedz
@71393: moja dziewczyna robiła chwile w Res-dr9bie, i to co sie tam naogladala to skutecznie ja odrzuciło od kurczakow , r9bioa tylko za kompem a i tak mowila do nastrzykiwanych kurczakach które jedli i w zaleznosci od zastrzyku to smak sie roznil.
  • Odpowiedz