Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny podpisany wczoraj - 4.6% stałego oprocentowania na 5 lat. Potem marza banku 1.6%. Jestem zaskoczony, że udało się tak niska marzę ogarnąć, bo jak szukałem wcześniej, to raczej wszystkie oferty miały marze od 2.0%.
Jak myślicie, do jakiej wartości realnie banki obniża marże w związku z rosnącymi stopami?
  • 9
@Goddy: To zależy. Ja brałem na stałą stopę, ale bez prowizji i wtedy marża po 5 latach jest 2%. Jest to zapisane w umowie. W innej opcji masz wysoką prowizję, ale marża jest niższa.
via Android
  • 0
@pitrro131 BNP Paribas. Przy czym wnioskowałem o ofertę z marza 1.9%, zbicie o kolejne 0.3pp dostałem gratis - doradczyni mówiła, że jej szefowa sama zaproponowała :)

Skoro coś takiego wyszło samo, to niewykluczone, że pewnie się szykują na obniżkę marzy.
via Android
  • 0
@pitrro131 a to ciekawe. To tym bardziej się cieszę, że sami z tym wyszli :) Ogólnie wybór bankow zawezalem na podstawie rankingów ale wliczając te zniżkę, BNP był zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym wyborem - a o tym w rankingach nie było wspomniane :)
BNP Paribas.


@Goddy: To prawda, BNP Paribas ma obecnie bardzo dobą ofertę. Trzeba zwrócić jednak uwagę na to, że koszty produktów dodatkowych są skumulowane w pierwszych latach kredytu, co oznacza, że przy bardzo krótkich okresach kredytowania rozłożenie kosztów w czasie będzie niekorzystne i taki kredyt będzie drogi. Ubezpieczenie pomostowe również nie należy do najtańszych, co może mieć znaczenie na rynku pierwotnym. Kolejną kwestią jest oferta zależna od liczby wnioskodawców. W przypadku
via Android
  • 0
@marcpol Wzięliśmy we dwoje i po 3 latach możemy zrezygnować z tego bzdurnego (od utraty pracy, Lol) ubezpieczenia. Ale wciąż - różnica w kosztach kredytu była ogromna na korzyść tego ubezpieczenia (mowa o 0.3pp marzy)