Wpis z mikrobloga

@jxvbqw: ja prawie zawsze w ciemno biorę ich książki, rzadko się zawodzę.
Z tych przeczytanych i pamiętanych np:
Poznań. Miasto grzechu
Jutro przypłynie królowa
Czarnobylska modlitwa
  • Odpowiedz
@jxvbqw: ogólnie dobre, ale... nie ma gwarancji że wszystkie książki z tego wydawnictwa będą w porządku lub będą dobre faktograficzne
Przykladowo
Jądro dziwności - niby książka o Rosji, ale bardziej różne anegdotki z życia autora ogólnie przeciętna

Ta książka o marnowaniu jedzenia (tytułu nie pamiętam) gdzie autorka się zachwycała piekarzem co to oddawał biednym chleb a później go skarbówka za to ścigała. Tylko autorka nie zweryfikowała że facet faktycznie robił
  • Odpowiedz
@jxvbqw ogólnie jeśli szukasz reportażu, to pierwsze do głowy przychodzi właśnie wydawnictwo Czarne. Jak najbardziej warto tam szukać, ale oczywiście są lepsze i gorsze tytuły, jednak z moich doświadczeń to większość (prawie wszystkie) okazały się bardzo dobre.

Parę tygodni temu czytałem tę z lewej "Beze mnie jesteś nikim" - szczerze polecam, bardzo dobra.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jxvbqw: uwielbiam to wydawnictwo. Fajne mają reportaże o zapaści małych miast czy wykluczeniu komunikacyjnym na prowincji. Czytałam o gwałcie i bardzo mnie ta książka ruszyła. Bardzo polecana jest seria amerykańska, czytałam o schizofrenii i świetna. Oj dużo by wymieniać, ale fakt nie wszystkie książki podchodzą. Fajnie, że są w abonamencie Legimi dostępne
  • Odpowiedz
@moniaczuzaur: @jxvbqw: seria amerykańska jest super, to są opowieści o stanach kiedyś i dziś, mnie najbardziej podobały się Brudne lata trzydzieste i Głębokie południe Theroux, ale książki LeDuffa albo Bauma pokazują stany jakich nie oglądamy w hollywoodzkich filmach i to jest świetne. Reportaże tego wydawnictwa są nierówne, tak jak pisały osoby wcześniej. Po świetnych, ale za krótkich Niegrzecznych czytałam okropne Kocie chrzciny, po wspaniałej Demick słabe reportaże o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jxvbqw: czytałam ostatnio Ewy Winnickiej "Był sobie chłopczyk". wstrząsające
Z innego wydawnictwa polecam "Niewiarygodne. Prawdziwa historia gwałtu"
  • Odpowiedz