Wpis z mikrobloga

Czesc,
Poszukuje dobrego routera, badz zestawu one mesh ktory obsluzy mi parter, pietro i poddasze. Aktualnie mam router tp-link archer c6. Na dole mam okolo 350mbs na oietrse od 20 do 30 a na poddaszu okolo 6mbs. Czesto zrywa internet. Tymczasowo mam repeater ale na poddaszu w gierki raczej nie pogram. Co polecacie? A moze jest inny sposob zeby dostarczyc internet na kazde pietro?
#wifi
  • 10
  • Odpowiedz
@Furbjacz coś w technologii mesh, jedno urządzenie na jedno piętro. Mam podobnie i kupiłem tenda ac5, ale teraz kupiłbym coś lepszego. Zobacz na cisco meraki.
  • Odpowiedz
@Furbjacz: 350M wyciągniesz na każdym sprzęcie w paśmie 5GHz z AC i kanałem szerokim na 40MHz pod warunkiem że sygnał nie będzie gorszy niż -55dBm czyli max jedna grubsza ściana po drodze. Jak chcesz dojść z sygnałem do pozostałych AP? Odbieranie tego po radiu i nadawanie dalej po radiu to bardzo zły pomysł i wydajność tego jest żałosna. Rób instalację przewodową bo i tak będziesz musiał to zrobić, jakoś ludzie kują
  • Odpowiedz
dobrego routera [...] ktory obsluzy mi parter, pietro i poddasze


@Furbjacz: i jeszcze piwnicę i sąsiadów po bokach? NIe, tak się nie da. Na każdy poziom osobne urządzenie. Mesh to jest absolutne minimum, ale to nie będzie działąć stabilnie. Kombinuj, jak przeciągnąć przewody, jakaś możliwość jest zawsze, kanały wentylacyjne choćby, kwestia jedynie machnięcia dziury w ścianie, to naprawdę nie jest problem.
  • Odpowiedz