Wpis z mikrobloga

@Niebadzlosiem: za 500 może jakąś używkę dorwiesz, ja bym bardziej powiedział, że 800-900 to zestaw z tinywhoopem (taki 6 cm dronik), a "poważny" dron na którego zamontujesz kamerkę to 1200 + 300 gogle + 300 apka + baterie 70-100 za jedną.
Oczywiście jak wyżej, czyli da radę z używek i trochę jeszcze urwiesz, ale fpv to strasznie drona zabawa i trzeba się z tym liczyc

Na początek zainstaluj sobie na steamie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sirgorn: i jak ci się latało w liftoff na padzie od PS4 bo u mnie to on jest taki jakby nadsterowny i ciężko mega się lata a w realu jak latałem to było zdecydowanie łatwiej. Jakiegoś preseta używasz?
@magnuss: a to dawno temu było i tylko parę dni zanim aparatura do mnie nie doszła. Pamiętam, że musiałem ustawić tryb lotu 3D, bo pady lewą gałkę centrują i używałem tylko połowy zakresu (no i jak się wywaliłem do góry nogami, to łatwiej było wrócić do lotu)
@Niebadzlosiem: oczywiście że tak, takim mini2 szybciej nakręcisz coś ładnego (nawet jak nigdy go nie miałeś w rękach, a miałeś pada w ręce, to bez problemu to ogarniesz), fpv to sporo nauki (żeby tylko utrzymać go w miejscu), ale porównywanie zwykłego drona i fpv to to jak porównywanie skuterka ze ścigaczem.
Oczywiście, że skuterkiem dojedziesz z punktu A do B, ale ścigaczem przy okazji staniesz na jednym kole, i przy 200k/h
To są dwie totalnie różne rzeczy.
Niby to dron i to dron ale nei ma o porównywać Mazdy MX5 do Scenica... niby można twierdzić że Scenic lepszy bo do miaty nie upchniesz dzieci i psa ale cóż... jak masz dzieci i psa to po prostu potrzebujesz obu.
Mavic i FPV ani się nie wykluczają ani nie uzupełniają.
@Niebadzlosiem: Ja sam jestem świeżym posiadaczem drona i dopiero wdrażam się w temat, ale ja np. chciałem nowy sprzęt i za swój wybór dałem £200, tz. Rezo Tello, kontroler, torba, 2 dodatkowe baterie.
Ja wiem że zaraz ktoś napiszę że za tysiaka miał byś jakiąś używkę lepszą, ale ja chciałem nowy i w miare ok jak na nowicjusza. więc połowa budżetu poszła na drona a połowa na akcesoria. Nie żałuje. Cieszę