Wpis z mikrobloga

@makarony: Każdy lubi co lubi, ale dla mnie Samsung to firma premium dla Janusza. Niby sprzęt samsunga to nie może być zły, tymczasem jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
@stanley88: może być :)

Trzeba sobie zdać sprawę jakie się ma oczekiwania oraz, że istnieją modele od 2000 PLN do 20000 PLN ;-)
Cieżko, aby ten najtańszy model rywalizował z OLEDem, a z takimi najczęściej ludzie mają do czynienia oceniając Samsunga
@eXcore: Pewnie tak. Ale właśnie przez to ze samsunga jest pełno takiego za 1999zł i każdy Janusz go kupuje do domu na wsi bo tani i 55cali. Ja jestem bardzo zwolennikiem wszelkiego Oleda clear Black itp. Od zawsze miałem Nokię lumie z Oledami, ajpony itp. Bardzo lubie czarną czerń i to chyba wszystkie inne deklasuje Elsidiki
@FLAC: Właśnie napaliłam się na 55b12 bo jest tańszy niż 48c i jest dostępny. Tez ma 120Hz tylko ma procesor trochę słabszy i jakieś tam funkcje pro. Ale 120Hz oled 55 spokojnie spełnia moje wymagania
@stanley88: ja z porównania mogę powiedzieć że C1 ma faktycznie ciut jaśniejszy HDR niż B1, ale jak oglądasz głównie w nocy/wieczorem to nie będzie to odczuwalne.

Jedna mała uwaga, B1 i C1 mają ethernet 100 Mbps zamiast 1 Gbps. Może to być istotne jeśli używasz plexa, bo filmy z wysokim bitrate nie będą się płynnie przesyłać na B1. Na C1 działa adapter usb <> 1 Gbps ethernet, na B1 ten adapter
@stanley88: tak, wszystkie platformy streamingowe polecą na fabrycznym ethernecie 100 Mbps bez problemu. Problem pojawia się jak odtwarzasz treści o bardzo wysokim bitrate zgrywane z bluray (70-100 Mbps), platformy streamingowe mają 10-20 Mbps.