Wpis z mikrobloga

Wczoraj dostałem kwarantannę na 17 dni, dzisiaj zrobiłem test i wyszedł negatywny. Około 7 dni spędziłem z zarażonymi i nic nie mam - jest sens dzwonić do sanepidu i pytać czy zdjęli by mi tą kwarantannę (jeśli bym wyprowadził się od zarażonych)?
Z drugiej strony, co jeśli to ja miałem wirusa wcześniej i przeszedłem go, teraz inni mają- mogę zarazić się nim jeszcze raz?

#koronawirus #covid19 #kwarantanna
  • 12
@Pajonkek: Jak spędziłeś 7 dni z zarożonymi, to ciągle możesz być nosicielem mimo, że nikt nie ma objawów. Nie zdejma ci kwarantanny.
Raczej drugi raz się nie zarażą, bo już mają przeciwciała po przechorowaniu.
@chosenon3: @cynamonowazaslona: zdania ekspertów są podzielone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc możliwe, że czeka mnie kolejne 10dni siedzenia. Jeśli zrobię test i okaże się on pozytywny to co wtedy z tymi co "przed chwilą"zakończyli izolację- trafią tam z powrotem?

Właśnie wszyscy mają pozytywny wynik testu, kaszel katar, ból głowy. Tylko ja negatywny i nic po za tym.
@m-wjeczur: 17 dni siedzenia w domu, jakby k**wa nie mogli 14 dać, 10 to już jest dość.
Jeszcze mogę zarazić się znowu i wysłać domowników na kwarantannę, a oni po jakimś czasie mogą ode mnie złapać to jeszcze raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pajonkek: Gdyby tu chodziło o ochronę zdrowia to wydatki na nią już dawno byłyby w okolicach 9-10% - a warunkiem izolacji byłyby testy i wywiad lekarski, a nie jakieś zgadywanki ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zresztą - amerykanie wczoraj skrócili izolację do 5 dni - ciekawe jak długo nasza wspaniała Rada Medyczna będzie udawać, że to oni mają rację.

Procedury są nieszczelne, dziurawe, robione #!$%@?. Współczuję, kup se