Wpis z mikrobloga

Rok temu pewien jasnowidz twierdził, że wie co się stanie w 2021 roku.
https://www.antyradio.pl/News/Jasnowidz-ktory-przewidzial-COVID-19-mial-wizje-o-2021-roku-Przepowiednia-przeraza-45533

Chciałem zweryfikować jego przepowiednie, ale z drugiej strony nie podchodziłem do tego w jakiś ultra rzetelny sposób.
Od razu zaznaczam, że poniższy tekst jest naszpikowany subiektywnymi i złośliwy uwagami, które wynikają z wątpliwości autora tego wpisu co do jasnowidzenia. Weryfikacji dokonałem w ciągu ~1h, więc mogłem popełnić jakieś błędy. Szkoda mi poświecać więcej czasu na oszusta.

Jasnowidz zobaczył protesty i ogromne niepokoje społeczne jak również masowe migracje. Aujula określa je jako "exodus".


Myślę, że nie trzeba być jasnowidzem, aby powiedzieć, że protesty i “ogromne” niepokoje społeczne pojawią się w 2021. Co więcej - z bardzo dużym prawdopodobieństwem, będą pojawiać się w 2022. Masowych migracji nie było (to co się działo na granicy polsko-białoruskiej - do masowych migracji nie doszło, bo przecież nie wpuszczano uchodźców i w sumie pytanie, czy nawet jeśli, by się udało im przebrnąć to uznawać to za masowe migracje? ). Termin “exodus” pozostanie tylko w głowie kłamliwego delikwenta.

Oprócz tego jasnowidz widział Nowy Jork stojący w ogniu. Jak sam przyznał, miał również niepokojące przeczucia dotyczące pożaru oraz III wojny światowej.


Czy ci wszyscy jasnowidze nie zauważyli jeszcze, że III wojna światowa jest najbardziej oklepaną przepowiednią, która bądź co bądź, jeszcze się nie sprawdziła?
Chyba coś przegapiłem, bo Nowy Jork nie stał w ogniu, chyba że to kolejna przepowiednia, w której, nie wiem.... ogień traktujemy jako jakiś bliżej nieznany symbol, który zostanie określony dopiero po fakcie :D

Aujula wieszczy na 2021 rok nową falę protestów częściowo związanych z ruchem Black Lives Matters.


Patrząc na 2020, też bym stawiał taką prognozę, ale chyba nie do końca się sprawdziła… Chyba, że coś mnie ominęło?

Twierdzi, że "widział" jednego ze światowych przywódców, który został zamordowany.


Czyżby chodziło o znanego wszystkim Ranjitha Sreenivasanona - a tak serio, nie znalazłem lepszego przykładu… Kolejna bujda.

Jasnowidz mówił również o skandalu seksualnym


Skandal seksualny - bardzo konkretnie. Skandale seksualne zdarzają się co rok.

i wzroście poparcia dla prawicowych polityków.


Kolejne bardzo ogólne stwierdzenie. Pytanie co traktujemy jako prawicy, i gdzie ten wzost miałby nastąpić oraz czy wzrost poparcia liczymy w ujęciu rocznym, czy może chodziło o to, że poparcie przez jakiś tam czas wzrastało, a w pozostałym czasie się utrzymywało albo malało… Weźmy jako przykład Wielką Brytanię, z której pochodzi jegomość - w ujęciu rocznym.
https://www.politico.eu/europe-poll-of-polls/united-kingdom/
Spadek poparcia dla Borrisa Johnshona o 8 pkt procentowych, wzrost poparcia dla Farage’a o całe 3 pkt procentowe

Zapowiedział również erupcję wulkanu w skutek której dojdzie do poważnych zmian pogodowych.


Tych erupcji parę było, ale czy na przestrzeni ostatnich lat, były one jakoś wyjątkowe? Jeśli tak - to śmiało stawiam tezę, że w przyszłym roku też będzie taka erupcja.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_large_volcanic_eruptions_in_the_21st_century

Jego zdaniem Toma Cruise, Natalie Portman i Kim Kardashian przeżyją zawody miłosne a ta ostatnia rozstanie się z Kanye Westem.


Tom Cruise - nie znalazłem nic ciekawego
Natalie Portman - nie znalazłem nic ciekawego
Kim Kardashian - nasz jasnowidz PRZEWIDZIAŁ!!! Pierwszą rzecz co prawda, ale przewidział. Bardziej niż fakt, że przepowiednia się sprawdziła, zaskakuje mnie, że Kanye West wytrzymał z Kim Kardashian aż 7 lat.

Meghan Markle i książę Harry doczekają się drugiego dziecka


Doczekali się. Prawda.

J. K. Rowling wyda nową książkę o Harrym Potterze.


Ojoj, ale tutaj się już chyba nie udało.

Krótko mówiąc, pan Nicolas Aujuni jest kłamcą lub osobą chorą psychicznie. Coś tam trafił, coś nie trafił, posługiwał się ogólnikami, do których łatwo się zaadaptować. Czekam tylko na artykuł: "Dokładnie przewidział co się stało w 2021, jego przepowiednie na 2022 nie są optymistyczne".

Dziękuję za uwagę

#jasnowidzenie #jackowski #oszustwo #przepowiednie #pandemia #2021 #swiat