Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemanko, mam pytanie dot. kontroli i ew. założenia jdg. Generalnie sprawa wygląda tak - Na początku listopada zacząłem sobie ogarniać biznesik i tak leciało i leciało i ogarnąłem się, że przekroczyłem kwotę wolną od podatku, ale naglę się troszkę zepsuło. Wróciłem w grudniu i identyczna sytuacja kwota przez 2 msc. jest dość spora i chciałem się dowiedzieć jak takie coś rozwiązać, czy zakładać jdg teraz i jakoś to ogarnąć czy czekać na kwit od US i jestem w dupie? #podatki #urzadskarbowy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ca8eb00ed247000a920fb3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: działać możesz jako nierejestrowana działalność gospodarcza ( NDG )lub jako działalność gospodarcza ( JDG - taka normalna oficjalna ).
NDG możesz prowadzić do 1400 przychodu.
Po przekroczeniu tego progu, musisz mieć JDG.

Kwota wolna nie ma nic do rzeczy. Urząd na pewno Cię nie ścignie, jak coś tam przekroczyłeś a nie rozliczyłeś się z tego.
OP: Czyli generalnie musze sobie odliczyć koszty uzyskania tego wszystkiego, potem to zgłosić jak rozumiem. Robić to poprzez czynny żal czy jak? Powiem szczerze, że to moje pierwsze spotkanie z podatkami a niestety nie ma kto mnie poprowadzić za rączkę.

I jeszcze jedno pytanko wpłynęło mi ok. 5-6k za skiny z cs'a to też wliczać ew. jak takie coś rozliczyć?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua