Wpis z mikrobloga

Wysyłam paczkę do UK pierwszy raz po #brexit. UPS dał mi dobrą cenę ale nie wiem jak wypełnić deklarację celną, w sensie co zaznaczyć w przypadku rzeczy osobistych i jakiś kosmetyków. Serio tak bardzo to trzepią czy to tylko formalność? Nie wysyłam żadnych fajek czy wódy i nie mam nic do ukrycia ale czytałem, że trzeba opisać każdy przedmiot, prawda to?
#uk #anglia
  • 11
@Voltix: A w kwestii VAT to wiem, że paczka przekroczy wartość 39GBP. To będę musiał jeszcze VAT zapłacić od tych przedmiotów? To są głównie używane ciuchy i jakieś kosmetyki z Rossmana xD
@typeczek: do Anglii nie trzepią tak mocno. Jak zadeklarujesz jakaś rozsądną wartość calosci to raczej nikt na granicy nie będzie wyceniać co ubrań. Ale w drugą stronę nawet używane ciuchy wyceniają...
@piwniczak: No to jakieś pocieszenie, bo wiem że wartość przekroczy 39GBP i nie wiem czy szczerze pisać, żę warta trochę więcej czy skłamać i zmieścić się w limicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@typeczek kilka razy dostałam paczkę pełną 'używanych' ciuchów z PL ( wysyłka kurierem ) zawsze deklarowana wartość około 39GBP - zero problemów :-)
Ostatnio rodzina wysłała mi paczkę na święta pocztą zamiast kurierem i wpisali kosmetyki x3 słodycze x6, używane ubrania x6 i też przeszło bez problemów
Swoją drogą ta paczka wysłana pocztą doszła szybciej niz wszystkie poprzednie wysłane kurierem ¯_(ツ)_/¯
@typeczek: ja ostatnio używałem euro-paka i tam nawet piszą wprost, że można kłamać co do wartości rzeczy, mają tam opcję drukowania tych papierów jak nie chce ci się bawić.