Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy #gopro Chciałbym wykorzystać Go pro jako kamerkę samochodową, czy jest możliwe tak zaprogramować tryb pracy aby:
Kręcenie wyłączało się w momencie odłączenia zasilania i samo włączało się w momencie załączenia zasilania? Chodzi mi o to że nie chce mi się przy każdym uruchomieniu samochodu klikać start na kamerce.
  • 11
Na bogato :) chyba chcesz stracić kamerę i szybę :)


@andrzej-kurencki: W sumie nie pomyślałem :P

Nie da się. Chociaż jak dasz starą zajechaną baterię to i tak szybko zakończy nagrywanie po odcięciu zasilania xd


@asdfghjkl: Myślałem o tym, nawet o całkowitym wyjęciu baterii i zastąpieniem jej zasilania bezpośrednim napieciem z zasilacza(trochę umiem w elektronike).
A jest możliwość ustawienia takiego trybu który automatycznie zaczyna nagrywać się po samym włączeniu urządzenia?
A jest możliwość ustawienia takiego trybu który automatycznie zaczyna nagrywać się po samym włączeniu urządzenia?


@Cierniostwor: wydaje mi się, że nie, ale gopro chyba daje możliwość nagrywania na podstawie komendy głosowej, zawsze to jakieś ułatwienie
Używanie padniętej baterii też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nagłe odcięcie zasilania może spowodować, że kamera nie będzie w stanie zakończyć aktualnie nagrywanego pliku i go utracisz. Dodatkowo GoPro znane jest z tego, że częściej, lub rzadziej potrafi się zawiesić. W przypadku rejestratora to może być poważny problem. Dobrze jak jeszcze będziesz wiedział, że kamera aktualnie sprawiła psikusa i nie nagrywa.
@samiel: Zawieszki to raczej domena modeli starszych niż 9. Bardziej bym się martwił o przegrzewanie #!$%@?ąc już od tego jak głupim pomysłem jest użycie GoPro jako dashcam
@Cierniostwor: To jest niepraktyczne z wielu powodów. Jeśli chciałeś wykorzystać stare go pro to po pierwsze zawieszki, przegrzewanie, średnie radzenie sobie ze słabymi warunkami oświetleniowymi. Kupienie sobie 9 czy dziesiątki za 2-2.5k to raczej średni pomysł jeśli nie chcesz kiedyś zastać wybitej szyby i w tej cenie na bank znajdziesz dedykowane urządzenie które sprawdzi się lepiej
w tej cenie na bank znajdziesz dedykowane urządzenie które sprawdzi się lepiej


@asdfghjkl: Tak, ale chodziło mi urządzenie 2w1.
Plan miałem taki że przez większość czasu mam wysokiej jakości kamerkę samochodową, a te 10 dni w roku kiedy jestem na nartach kamerkę sportową.
Ale skoro się przegrzewa przy długiej pracy to nie ma o czym mówić.