Wpis z mikrobloga

@Ardenciara: Tylko, że nie. Polska miała dokładnie taki sam problem jak Netfliksowa - scenarzystę, który na siłę próbował wcisnąć swoje pomysły z dupy i wywalił w 90% genialne ASowe dialogi, wstawiając w zamian swoje drewniane.
Budżet swoją drogą był całkiem spory ale nie ma go na ekranie bo Lew Rywin który temu patronował puścił sporą część na lewo.
  • Odpowiedz
@Ardenciara: Gwidon to pozostałość po pierwszym podejściu Szczerbica do pisania scenariusza, zapożyczona zresztą z jeszcze wcześniejszego, nieudanego podejścia do ekranizacji - chciał zrobić z wiedżminów zakon rycerski, zakuty w zbroje płytowe. Sapkowski po konsultacjach kazał to zmienić.
  • Odpowiedz
  • 2
@jast Serialowy wiedźmin to od zawsze był synonim "koncertowego skopania ekranizacji". Nie wiem co jest gorsze w tym serialu - kiepskie efekty, druid Vesemir (xD), brudne elfy, robot C1r1, ciemnobrody wyżelowany Geralt, wiedźmin Falwick (xD), scenariusz ogółem, złoty smok (xD), gumowe dziecko smok (xD). Netflixowemu wiedźminowi idzie zdecydowanie mniej zarzucić (choć lista jest długa) niż polskiemu serialowi.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: @mamnatopapiery: oglądałem cały serial, jest fatalny, napisałem czemu - scenariusz.
@Xerdur: jedno i drugie to taki sam crap. Na niekorzyść Netfliksa doliczam, że mają po swojej stronie ogrmone funduszei, zaplecze i doświadczenie plus przez te 20 lat znacznie zwiększyły się możliwości. A scenariusz kastrują i cwelą nie gorzej niż Szczerbic.
  • Odpowiedz
@Ardenciara W punkt, połączenie nietkniętych CGI zamków krzyżackich, ujęć parków narodowych, genialnej muzyki i zagranicznych z zaangażowaniem ról dało milszy dla oka efekt niż wysokobudżetowa produkcja 20 lat później.

Swoją drogą czy nie jest to jedyna adaptacja książek poza oficjalnym komiksem w której wiedźmini bardziej przypominali samurajów aniżeli rycerzy że świata fantastyki?
  • Odpowiedz
  • 0
@jast Netflixowy chociaż ociera się o książki. Ten polski to co miał? Jajko. Fabuła o dobrym i złym wiedźminie, który jeden porzucił walkę a drugi stał się księciem zakonu fanatyków, rasistów którzy nienawidzą co nieludzkie i magiczne. No genialne xD
  • Odpowiedz