Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wykopki. Pytanie do osób prowadzących działalność w Polsce, które budowały budynek firmy.

Mam firmę, której siedziba zarejestrowana jest w domu rodziców (mieszkam razem z nimi). Mój biznes opiera się na tym, że jeżdżę do klientów i tam wykonuję moją usługę, ale nic nie stało by na przeszkodzie, aby te osoby przyjeżdżały do mnie i korzystały z moich usług na miejscu. Płacę dosyć wysokie podatki (szczególnie VAT), który nie mam czym niwelować. Sporą pomocą byłyby tutaj koszty związane z budową budynku firmy.

Chcę wybudować taki budynek około 50m2, z łazienką i małym magazynkiem. Budynek wybudowałbym razem z moim tatą, więc miałbym jedynie koszty materiałów. (działkę na ten cel mam)

I teraz przechodząc do meritum: chcę skończyć budowę w przyszłym roku. Skoro budynek jest stawiany do celów firmowych, ponieważ koszty związane z jego budową odliczałem sobie od podatku, to kiedy najszybciej mogę zmienić ten budynek na mieszkalny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcę się po prostu wyprowadzić, a że jestem kawalerem to salon+kuchnia, magazynek(czyli docelowo sypialnia) oraz łazienka mi wystarczą. Chciałbym w ten sposób uciec od płacenia podatków na jakieś pół roku, ale nie wiem czy Polskie prawo jakoś tego nie reguluje. Sam nic nie znalazłem.

Budynek powstałby na zgłoszenie, adres siedziby mógłby być zmieniony na jakiś czas. Chyba, że lepiej w ogóle nie wymeldowywać się od rodziców, a mieszkać sobie w tamtym domku? Ale co wtedy z wysokimi rachunkami za wodę w razie kontroli? Jakby to wytłumaczyć? Albo co w razie gdyby jakiś sąsiad na mnie doniósł, że ja tam sobie mieszkam? Od rodziców mieszkałbym w tym budynku w odległości 200metrów.

#dom #budowadomu #podatki #jdg #samozatrudnienie #firma

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c997570ed247000a91ff80
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3