Wpis z mikrobloga

Szanowne państwo,
Od kilku miesięcy zamówiłem parę paczek z Aliexpress. Paczki nie docierają, na śledzeniu w aplikacji status mają "wysyłka lokalną firmą przewozową". Oczywiście podejrzewam opieszałość PP i ich podejście typu "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi". Nie wiem jedynie czy jest to podejście całej organizacji czy mojego nowego urzędu (parę miesięcy temu się przprowadzilem). Czy jest opcja zamawiać z Aliexpress tak, aby np. zamiast PP w ich przewozie pośredniczyła prywatna firma kurierska? Czy ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia? Paczki giną nagminnie.
#aliexpress
  • 4
@PrankmeisterXD: Akurat jak pp dostanie przesyłkę to szybko się z nią uwija, chyba zawsze pośredniczy inna firma "prywatna" i to oni najczęściej dają ciała, szczególnie z tymi nie rejestrowanymi. Co do tego że giną nagminnie to tez jest dziwne, u nie jest to jakiś promil przesyłek. Strzelam że 99,9% przychodzi. I porada tańsze zamawiaj ASS, a droższe kurierem.
@PrankmeisterXD: jak zamawiasz pierdółki za grosze to najlepiej skorzystać z dostawy łączonej / combined delivery - wtedy zbierasz kilka rzeczy z takim oznaczeniem, wybierasz dostawę łączoną, opłacasz je razem (min. $6 razem aby zadziałało) i masz szybszą przesyłkę rejestrowaną ASS kurierem pocztex albo na paczkomat.