Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Potrzebuję zidentyfikować niechcianego osobnika w moim akwarium którego prawdopodobnie przyciągnąłem wraz z roślinkami. Mam sobie krewetkarium w którym walczę o jak najlepsze warunki dla Red Crystali, dzisiaj wrzuciłem nowe rośliny kupione u lokalnego sprzedawcy i dosłownie chwilę temu gdy chciałem dolać wody zauważyłem że pływa mi w środku coś dziwnego. Jest to bardzo cienkie, długie może na pół centymetra, coś w stylu takiego mikro wężyka. Mógłbym to pomylić z rybimi odchodami, ale ewidentnie było żywe i wiło się do góry. Taka mikro mikro glizda. Odruchowo chciałem to nagrać ale gdzieś zniknęło w czeluściach mchu, chociaż jestem prawie pewny że AF aparatu w telefonie nawet by tego nie złapał. Co to może być i czy jest to szkodnik? #akwarystyka #krewetki
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XNiemcu: w toni pływają nicienie, nieszkodliwe, ale uważaj na krótsze a grubsze, takie bardziej robale, to wypławki, te już są szkodliwe dla krewetek. Na wszystko pomaga "no planaria"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Barakun91: Ekipa sprzątająca na miejscu w postaci samca i samiczki. Myślałem że ten nicień jest jeden bo pierwszy raz go zobaczyłem, ale jak przyjrzałem się później to aż był mały szok. Na szybie były dziesiątki takich milimetrowych które początkowo uznałem za brud/zaciek/glon. Zacząłem szukać no planaria które polecił mi @Taurus85, ale żaden sprzedawca nie ma tego lokalnie, jeden polecił mi że najszybciej będzie na allegro. Widząc ile mam tych niechcianych
Pobierz XNiemcu - @Barakun91: Ekipa sprzątająca na miejscu w postaci samca i samiczki. Myślał...
źródło: comment_1640700667E8rv2oZFL6cpZR0xshkEvZ.jpg