Wpis z mikrobloga

@qaqa: Nie ma tak że coś tracisz. Najwyżej wyjdzie mniej smaczne. Albo trzeba będzie dogotować. Bardzo trudno zrobić coś SV tak żeby było niejadalne. Co chcesz na początek przygotować? to Ci mogę podpowiedzieć.
@qaqa jeśli masz Facebooka to dopisz się do grup z SV. Tam na pewno znajdziesz takie tabele. Wiem, bo sam z nich korzystałem. Jest grupa bodaj "poznajemy metodę sous vide". Oprócz tego baw się, próbuj, zapisuj wyniki i porównywaj!:)
@Mirkosoft
Bardziej niż o smak, chodzi mi np o jakieś pasożyty z mięsa - niewystarczająco przegotowanego.

Będę próbował zrobić coś z filetu z pstrąga tęczowego, to mam w lodówce. Jutro też chciałbym kupić jakieś mięso, ale jeszcze nie wiem co.
@kusprzyk w tej aplikacji jest czas przyrządzania pod zdjęciem potrawy, ale nie ma temperatury. Dodatkowo niektóre dania mają czas np 4-48h, co nie do końca rozumiem :)
@qaqa: Musisz brać poprawkę na to że SV nie jest taką samą metoda jak kazda inna. Np kurczaka według zalwceń FDA powinieneś robić 65C+. Ale wtedy wyjdzie Ci suchy. Zrob 61C/3h i bedzie calkowicie bezpieczny a jednoczesnie zajebisty. Odezwij sie jutro to Ci podesle wyktrs umieralnosci salmonelli i campylobactet.
kurczaka według zalwceń FDA powinieneś robić 65C+. Ale wtedy wyjdzie Ci suchy. Zrob 61C/3h i bedzie calkowicie bezpieczny a jednoczesnie zajebisty. Odezwij sie jutro to Ci podesle wyktrs umieralnosci salmonelli i campylobactet.


@Mirkosoft: sorki za odgrzebywanie tematu, ale wlasnie przegladam tag i twoje wpisy

ta kura to calosc? czy np piers/udko? z koscia? bez?
ciezko mi tak ocenic na ile taka kure wrzucic do gara ( ͡° ͜ʖ ͡