Wpis z mikrobloga

Gdyby decyzja o obowiązkowych maseczkach w prywatnym miejscu (sklep, restauracja, kino) była decyzją tylko i wyłącznie właściciela tego miejsca to uszanowałbyś jego wybór? Zakładamy, że nie wyszłyby żadne rozporządzenia, sugestie ze strony rządu, a sama decyzja byłaby w 100% decyzją właściciela.

#koronawirus #maseczki #pytanie

Uszanowałbyś wybór właściciela?

  • Tak 58.4% (45)
  • Nie 41.6% (32)

Oddanych głosów: 77

  • 10
  • Odpowiedz
Oczywiście, że tak. Tak powinno być od początku. Każdy ma o tym prawo decydować sam.

Poszedłbym tam gdzie odpowiadają mi zasady.
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: A skąd mam to wiedzieć? Równie dobrze mógłbym obstawiać, że większość na wykopie uszanowałaby decyzję właściciela, a tu popatrz 42% na obecną chwilę odebrałaby właścicielowi lokalu prawa do decydowania, a przynajmniej nie uszanowałaby jego decyzji.
  • Odpowiedz
@skyline7762 tylko czy takie coś jest w ogóle zgodne z prawem, że ktoś Ci każe zakrywać twarz szmatą? Sklep jednak jest miejscem dostępnym dla każdego i nie dyskryminacja nie powinna mieć miejsca
  • Odpowiedz
@Hfishman1: nie wiem czy jest zgodne z prawem to tylko luźna rozkmina, są miejsca tylko dla kobiet czy mężczyzn, są miejsca gdzie nie wpuszcza się dzieci, są miejsca gdzie wymaga się formalnego stroju, gdzie nie obsługuje się ludzi pijanych - wydaje się, że skoro ktoś jest prywatnym właścicielem to może decydować o tym kogo obsługuje to nic nikomu do tego jeśli zostanie jasno o tym poinformowany przed wejściem.
  • Odpowiedz