Wpis z mikrobloga

********************
Jestem czułym hejterem o usposobieniu mocno lirycznym, często podlegam silnemu „wzrusz”, a już zwłaszcza w czasie przedświątecznej gorączki, w którym to czasie bezwstydnie #!$%@? się, traktując owe nicnierobienie jako część procesu twórczego. Ale! Jestem wyczulona na punkcie obdarowywania prezentami, szczerze lubię, nie skąpię, sumiennie wyszukuję tego „naj”.

Dla Was to, Panowie szanowni: Twoje_ego i Bolnarem, w antykwariatach czas przepieprzywszy znalazłam perłę: „Pić można ale ile?”- Ludwika Spissa. Nie dziękujcie! :)

Krótka zachęta do lektury:
autor poradnika z roku 1946, na podstawie osobistych wyliczeń kombinatorycznych odpowiada na tytułowe pytanie wprost:

robotnik rolny może pić 2-3 litry dziennie,
robotnik fabryczny- od 1,5 do 2,5 litra,
robotnik umysłowy zaś – od 1 do 1,5 litra dziennie.

Mowa o czynnym płynie w postaci jabłecznika o zawartości około 5% alko.

Jabłecznik możecie Panowie zestawić z podobnym procentowo Cambodia i powinno się zgadzać.
Z tym, że jest małe „ale”, gdyż-albowiem-zaiste logika Spissa w którymś momencie się wylogowała, nauka poczyniła postępy i tak oto dziś wiadomym jest, że największego zasilania wymaga jednak pracownik umysłowy, z powodu tego, że takiemu najbardziej przegrzewa się procesor czyli mózg, który szybciej odprowadza ciepło poprzez myślącą główkę. No chyba, że umysłowy jest niemyślący, to wtedy reguła w piach.

Fizyczni natomiast - na odwrót, gdyż najczęściej w ka-ka-kaskach śmigają, przez co są upupieni już na starcie, ogranicznik-kask = spowolnione tempo oddawania ciepła.

Zatem jest tak: umysłowi śmiało mogą w kichy do 3 litrów dziennie, a fizyczni mają zazdro.
Dodatkowo, łysi bądź zakolaki z przyczyn biol-fiz. mają dwukrotnie zwiększone zapotrzebowanie w zasilanie od tych pokrytych włosiem. Czyż to nie piękne?
A Panowie tam w Kambo, to raczej w przeciwsłonecznych kaskach czy bez? :)

Ze świątecznym pozdrowieniem „okunciuran!”, czuła hejterka ;))

#raportzpanstwasrodka
Pobierz Babcia_krzyzowa - **** ****************
Jestem czułym hejterem o usposobieniu mocno ...
źródło: comment_1640216263xlxZKepwWViNM7uWjAUhHs.jpg
  • 11