Wpis z mikrobloga

Muszę zdecydować czy chce w domu schody monolityczne robione na początku czy jednak montowane w późniejszym etapie.

Co polecacie, co cenowo może wyjść korzystniej chociaż w dzisiejszych czasach nic nie jest korzystne tylko drogie. Wylewać na początku i później wykańczać. Czy może opcja jakieś konstrukcji jak z foto.

Wołam @Lowca90 bo się widać znasz na tym :) #budownictwo #budowadomu #remontujzwykopem
cedric - Muszę zdecydować czy chce w domu schody monolityczne robione na początku czy...

źródło: comment_16401980236E2SZ4WWyPsDHIPeQDYjsz.jpg

Pobierz
  • 16
@cedric: Wszystko zależy jakie sobie to schody gotowe wymyślisz. Wyleją Ci schody i masz gotowe, możesz korzystać i potem sobie je obić drewnem czy okleić płytkami i już a tak to po czym będziesz chodził do czasu zamontowania docelowych schodów? Można dechy zamontować ale słyszałem o zbyt wielu przypadkach spierdzielenia się z takiej konstrukcji z różnym skutkiem, łącznie z uszkodzeniem kręgosłupa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cedric: schody to kwestia gustu. Osobiście jestem zwolennikiem schodów wolnostojących,konstrukcja wydaje się wtedy dużo lżejsza. Cenowo wychodzi bardzo podobnie. Same schody wolnostojące są droższe niż kładzione na beton jednak beton też kosztuje i jak się wszystko razem zsumuje to cena jest praktycznie identyczna. Jak masz wąska klatkę schodowa to w wolnostojących można tak wymierzyć trepy że będą w małym wachlarzu dzięki czemu będzie się z nich wygodniej korzystać. U siebie w
Lowca90 - @cedric: schody to kwestia gustu. Osobiście jestem zwolennikiem schodów wol...

źródło: comment_1640203371zZSn1oiny5IAcdjpGrnGEN.jpg

Pobierz
Powiedziałbym, że to bardziej zależy od przestrzeni w której mają być, jeżeli jest zamknięta z 3 stron to zdecydowanie lane, jeżeli otwarta na np. salon to wolnostojącej mogą go wizualnie powiększyć. Ogólnie kosztowo to zależnie od rodzaju schodów i ich wykończenia to wolnostojące pewnie wyjdą taniej, ale równie dobrze mogą być droższe jak wybierzesz sobie jakieś egzotyczne drewno albo dziwny kształt. Ja osobiście robię monolityczne bo przestrzeń pod schodami zagospodaruję na serwerownie
Ja osobiście robię monolityczne bo przestrzeń pod schodami zagospodaruję na serwerownie :)


@lobo: No to nie zapomnij wylać dolnego biegu trochę pod górnym, żeby budowlańcy mieli łatwo położyć na nich ściankę :)
@lobo: wypoczynku który waży lekko 80kg jesteś pewny, że nie musisz wnieść? Do tego dwóch rosłych panów po 100 i masz ok 300. Będziesz się wtedy modlić?
@cstach: Nie, bo takie schody to spokojnie wytrzymają (no chyba, że ktoś mocno na nich oszczędzał) No i takie wnoszenie masz raz/dwa razy na kilka/kilkanaście lat. Drewno jest dość wytrzymał, szczególnie że wiele z tych drewnianych schodów jest wzmacniane dodatkowo stalą.
@cedric: @Lowca90: Zajebiste te schody, podobają mi się. Ja w projekcie miałem zaplanowane betonowe ale przeniosłem pokombinowałem, dzięki temu mam większą łazienkę, zostawiłem tylko wnękę w stropie nad kotłownią. Kiedyś jak mi będzie miejsca na parterze brakować to sobie zbuduje wąskie drewniane a tymczasem drabinka na chowanie gratów.