Wpis z mikrobloga

@Morritz: o ile się z gościem zgadzam i te szmaty na mordach to jest durnota, to niestety on trochę też #!$%@? i rozumiem że to w stresie itp ale takie durnoty jak "maseczkę tylko można nosić w stanie wyjątkowym" to jest głupie po prostu, można sobie nosić kiedy się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

uważam że jeśli ktoś chce publicznie walczyć z pisowcami to powinien przynajmniej robić
  • Odpowiedz
@Miecz12: ja tego tez nie do konca rozumiem ale jakos tak sie w naszym prawnym #!$%@? uznaje ze jak jest jakis stan wyjatkowy to rozporzadzeniem mozna ograniczac swobody obywateli czy cos takiego, nie wiem skąd to się wzięło, ale ustawy o stanie wyjątkowym są w ten sam sposób skonstruowane, że ustawa wymienia co można robić, ale nie precyzuje i zostawia to rozporządzeniom, czyli caly zakres ograniczenia nie wynika z ustawy
  • Odpowiedz
@Xune: Dyskutuj ze mną, ale nie nazywaj chorągiewką tylko dlatego, że mam inne zdanie. Ja mogę Cię nazwać egotycznym pogubionym człowiekiem, którego sprzeciw wobec tej sprawy jest podświadomym celem życia
  • Odpowiedz
@Morritz: Kolejny błazen, który się mądruje, a nie ma pojęcia co mówi. Powinni mu wystawić kwita, jak nie przymuje to wniosek do sądu i tam niech udowadnia swoje racje. Szkoda Policjantki i Strażnika, że muszą się użerać z takim troglodytą umysłowym jak ten kiep.

A i nawet cymbał nie wie na czym polega czynność zatrzymania kogoś i myśli, że jak nie jest zatrzymany to może sobie pójść ot tak. No kretyn.
  • Odpowiedz
@krabczy: no ale umierają, bo jest słaba służba zdrowia i nie ma miejsca w szpitalach? U nas nie ma ludzi w szpitalach, nie są praktycznie w ogóle hospitalizowani, bo nie ma takiej potrzeby. Do tego zanim omicron wjechał zjechaliśmy do 60 zarazen na 10 milionów gdzie w tym samym czasie było 20k+ na 38 milionów w Polsce i tu zero zgonów w Polsce 600+.

Roznica taka, że tutaj wszyscy szczepieni i
  • Odpowiedz
@Nanuno: jak nie jest zatrzymany to może iść, jeżeli jedna czynność nie blokuje drugiej, co innego jak są stosowane jakieś inne przepisy typu ze mozna zatrzymac sprawce wykroczenia, wtedy jest zatrzymany i tyle, tutaj z kolei jakby umieli to poprowadzić mogłaby wyniknąć taka sytuacja, że on na początku nie jest zatrzymany w sensie stricte prawnym, tylko można by rzec fizycznym, a później z racji że nie wywiązał się z czynności np.
  • Odpowiedz
@Morritz: No właśnie nie, bo on nie jest wedle prawa osobą zatrzymaną, a pyta o to czy nią jest. Więc odpowiedź funkcjonariuszy jest słuszna, że nie jest zatrzymany, ale oczywiście jegomość jest na tyle przytrzymany umysłowo i wydaje mu się, że ta informacja upoważnia go do odejścia z miejsca podejmowanych czynności, co jest nieprawdą. Obywatel ma obowiązek wykonywać polecenia funkcjonariuszy o czym mówi art. 65a KW i jeżeli są prowadzone z
  • Odpowiedz
@Nanuno: wg. polskiego prawa nic go tam nie trzyma, dopóki coś go nie zatrzyma, a jak sluzby nie potrafia wytlumaczyc czego chcą to ich problem, art 65kw jest przepisem karnym ktory nie nakazuje zachowan jedynie stypizuje wykroczenie , oczywiscie polecenia musza byc wydawane zgodnie z prawem. Jeżeli chodzi o czynności to każda czynność ma swoje procedury i to, że trzeba dać się wylegitymować mimo że nie jest to jasno nakazane w
  • Odpowiedz
ale typ też debil, bo zamiast założyć te maskę przy nich i ewentualnie ją od razu potem zdjąć to robi pajac aferę

@majkkali: Jak ci będą kazali trzymać na ulicy palec w dupie to też na chwilę sobie go wsadzisz dla świętego spokoju? Będzie uzasadnienie że obniża to przemoc na ulicach, albo inny durny pretekst. W końcu to tylko mały dyskomfort, a palec można umyć.
Koleś jest w prawie, może trochę
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: proszę o link jeśli masz jakiś konkretny opis, pord mowi ze milicjant ma prawo zadac kontroli, a ta druga ustawa mowi ze osoba podejrzana moze zostac poddana badaniu, wiec nic sie nie wyklucza
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: ok, to jest to czego potrzebowalem ten 129i ktory jest lacznikiem miedzy tymi ustawami,
ale probuje skleic jaki art 47 ust2. mialby miec w tej sytuacji zwiazk z art 47 ust1., bo nie znalazłem jeszcze czegokolwiek co by polaczylo te dwie normy prawne oprocz wspolnego artykulu
chyba ze taki zapis implikuje ze się łączą ze sobą
  • Odpowiedz
  • 2
@Morritz Ciągle mylisz tak jak ten facet pojęcie "zatrzymania". Nie chcę mi się już enty raz Ci tego tłumaczyć. Służby jasno i wyraźnie mu powiedziały co jest powodem interwencji, że jest to brak maseczki na jego twarzy. Interwencja nagrywana jest jak zawsze nie od początku tylko od pewnego momentu zazwyczaj wygodnego dla nagrywającego, przynajmniej w jego mniemaniu, czego doskonałym przykładem była głośna interwencja Policji z Zamościa. Funkcjonariusze raczej na pewno się przedstawili
  • Odpowiedz