Wpis z mikrobloga

ostatnio trochę bardziej zwracam uwagę na to co jem i naczytałem się, żeby pod żadnym pozorem nie kupować mięsa w markecie, bo antybiotyki, sterydy itd...) Przeszedłem się więc po kilku sklepach mięsnych i czułem się jakbym cofnął się jakieś 30 lat wstecz. Brudne półki, a przecietna sprzedawczyni wyglądała jakby nie myła rąk po kupie. Wyglądało to dużo gorszej niż w tych strasznych supermarketach. W takim razie gdzie powinienem kupować mięso? Jem go mało, jakieś 2 dni w tygodniu, więc nie mam dużego zapotrzebowania. #mieso #jedzenie #gotowanie #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_1640175646gjPWk87R5YD5TI50HoUwST.jpg
  • 6
naczytałem się, żeby pod żadnym pozorem nie kupować mięsa w markecie, bo antybiotyki, sterydy itd...)


@Oake: Czy to czytałeś określa, dlaczego np. antybiotyki stosowane w hodowli są szkodliwe dla ludzi jedzących to mięso? Nie krytykuję, ale jestem ciekaw.
@Oake: bo w takich sklepach będziesz miał lepsze mięso? Musiało by być ze 3 razy droższe od marketowego. W dyskusjach jest też lepsza kontrola jakości, niż zwykłych osiedlowych sklepikach.