Wpis z mikrobloga

Witam. Pisze bo szukam speca. Mam problem z odtworzeniem gry. Błąd 0xc000007b. Od razu mówię że DirectX, Visual itp nic nie dają. Kiedyś pamiętam naprawiałem ten błąd programami Depends i Procexp64 ale nie pamiętam już procedur. Ktoś pomoże lub ma linka do instrukcji z tego ?
#pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WhiskasZLodem Najczęściej za pojawienie się tego błędu odpowiada brak zainstalowanego MS Visual C++ Runtime w dokładnie takiej wersji, jakiej wymaga dany program. I dla tej konkretnej architektury (x86/x64). I to nie jest tak, że zainstalowanie MSVC++ Runtime 2020 zapewnia, że zadziała wszystko <2020. Jak program wymaga 2018, to ma być też zainstalowane 2018.
  • Odpowiedz
@krykoz Wybacz mi moją słabą pisownię. GTA V
@selenita66 Do tej pory udało mi się ustalić że plik uruchamiający grę jest czytany (?) W architekturze x86 czyli 32 bitowej. Więc to pewnie pierwszy problem. Ciekawe czy jedyny. Ale nie pamiętam sposobu naprawy tymi programami
  • Odpowiedz
@selenita66 Spróbowałem prymitywnym sposobem. Plik uruchamiający usunięty. Pobrany odpowiednik w architekturze x64 i podmieniony. O dziwo wszystko działa już jak należy.
Także do zamknięcia i dzięki za porady.
  • Odpowiedz