Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak przeczytałem na @GrupaHatak że nadchodzi włoski serial o mafii co skwitowałem tylko "pfff" ale pomyślałem sobie, że sprawdzę. I już po 1 odcinku wiedziałem, że to będzie sztos, przekonał mnie do tego cudowny chłodny realizm (m.in. scena wybuchu w kafejce, gdzie też widzimy, że bez kitu Immortale jest Immortale skoro wychodzi z takich sytuacji ;) ), dziwny nie-włoski język, chłopaczki w sportowych butach a nie w garniturach, syfiaste bloki, przy których nasze #!$%@? osiedla się chowają i wiele wiele innych. I to wspaniałe teatralne, dramatyczne tempo opowieści.
Jako jeden z pierwszych lobbowałem na mirko, żeby ludzie oglądali i mega się cieszę, że tak szeroko to poszło. Ile łez przelałem utożsamiając się z emocjami bohaterów to wiem tylko ja sam () Były to przepiękne lata życia tym serialem, oczekiwania na kolejne sezony, sprawdzania sociali aktorów czy mają jakieś niusy
Ostatni sezon był po prostu okej, aczkolwiek ostatnie sceny nadrobiły to co utraciliśmy w trakcie. W tym świecie każdy każdego prędzej czy później dojedzie, a śmierć przychodzi w ułamku sekundy, światło gaśnie i arrivaderci Napoli.
Ciro, Genny, byliście ostatnimi #!$%@?, ale pokochałem was jak braci... i dziś was straciłem :(

#gomorra
LuckyLuq - Pamiętam jak przeczytałem na @GrupaHatak że nadchodzi włoski serial o mafi...
  • 6
@LuckyLuq: Właśnie na mnie ogromne wrażenie zrobił taki realizm całej historii, tego że tutaj nie mieliśmy typowo wymuskanych gangsterów czy też mocno patologicznych. Nie było nadmiernego cukierkowania co niestety często zdarza się przy okazji amerykańskich produkcji.

Inna sprawa, że właściwie każdy bohater z tego serialu, jak sobie tak na chłodno przeanalizujesz, to totalny badass, który bez mrugnięcia oka zabiłby ciebie gdyby tylko to leżało w jego interesie :).
Ja długo szukałem następcy tego serialu i niespodziewanie wpadłem na 4 BLOCK. Komu brakuje klimatu Gomorry mafia arabów w Berlinie na pewno wynagrodzi. Polecam mega!
@Kunnorinno: a gdzie tam. Ja obejrzałem i nawet z ciekawością ale do Gomorru to nie ma nawet kawałka podjazdu. Mój główny zarzut, albo spaczenie bo brutalności i bezsensie zabijania w Gomorre to taka lightowosc. W Gomorze już by było z 5 trupów a szef całego zamieszania jeszcze by był męczony przed śmiercią. W 4 blocks dostanie mocnego kuksańca i pójdzie wolno.