Wpis z mikrobloga

Jestem Androidowcem od dawien dawna, ale w moim otoczeniu jest ktoś komu pomagam przy #iphone12 pro, a to jest właściwie moja druga styczność z nadgryzionym jabłkiem i potrzebuje wskazówek, pomocy. Wybaczcie jeśli coś powielę ale błąkam się trochę w nomenklaturze i menu tego sprzetu.

Mianowicie z opisu osoby do której ten iphone należy wynika że jest śledzona przez (jak sądze z rozmów) zazdrosnego do przesady ex.

Na ten moment dla bezpieczeństwa pomogłem przez różne tutoriale i poradniki zmienić lub wyłaczyć ustawienia:
- hasło do Apple ID
- wprowadzono logowanie dwuskładnikowe dla emaili z gmail, wp i o2 które były na tym telefonie
- wyłączono lokalizacje dla wszystkich aplikacji
- wyłączono usługi lokalizacji
- sprawdzono czy jest nadane komuś uprawnienie do uzyskania lokalizacji (pusto)
- sprawdzono mapy googla oraz konto googla pod kątem udostepniania lokalizacji
- wyłączono "Znajdź mój iPhone" i "Wysyłaj ostatnie położenie"
- nie podłożono (lub nie ma na ten temat wiedzy) AirTag-a
- usunięto kilka nieznanych aplikacji

I teraz kilka pytań...
1. czy są jeszcze jakieś miejsca / aplikacje które można by było sprawdzić pod kątem śledzenia?
2. jak sprawdzić czy nie podłożono AirTaga?
3. czy da się śledzić po numerze telefonu w Iphonie?
4. czy zmiana numeru telefonu lub reset iphona coś by dał?

Jeśli ktoś ma inne wskazówki to chętnie wysłucham i jutro w pracy sprawdzę każda możliwość...
Dzięki Mirki za poświecony mi czas i pomoc.

#ios #uprawnienia #apple #kiciochpyta #sledzenie
  • 6
@yozz84: za dużo filmów się naoglądaliście. Jak ma być śledzona skoro wyłączyłeś usługę lokalizacji?
Reset do ustawień fabrycznych i logowanie dwuskładnikowe na Apple id. Airtag musiałby być przyklejony do iphone’a żeby to mogła być śledzona.
@yozz84: wiec Google Maps udostępnia położenie, lub typ śledzi Twoja kumpele i robi zrzut z swojej pozycji. Wiem, ze w rym kraju penisa to da, ale może czas odwiedzić bagiety żeby były jakieś kwity przynamniej