Wpis z mikrobloga

@drago: mam starego Titana Xp, czyli troszkę mocniejszego GTX1080Ti (jak 2070, czy 3060Ti) i do tej pory wszystko na Ultra i płynnie w tej rozdziałce. Oczywiście bez śledzenia promieni

3070 da sobie radę ze wszystkim co rzucisz
Mam taki zestaw. Daj znać jakie tytuły Cie interesują to sprawdzę. Forma Horizon 5 np. Robi miejscami bardziej 40 fps niż 60 fps. Nowe halo na high (nie ultra) między 60 a 90 (miejscami i pod 120 ale to mało istotne miejsca).
Forma Horizon 5 np. Robi miejscami bardziej 40 fps niż 60 fps.


@Klor: trochę to dziwne jak u mnie na moim prawie 5 letnim i słabszym od 3070tki dziadku trzyma 60FPS (z dropami do 55 w dżungli i to jedyne miejsce) - ale nie na ultra tylko ekstremalnych. Może być to kwestia CPU i szybkiego ramu ale nigdy okolic 40 nie widziałem
@Atreyu a może to kwestia śledzenia promieni? Nie wiem szybko poleciała do kosza. Dodatkowo grafika się pieprzyka przy w tych miejscach gdzie zaczynał się wyścig, pojawiały się czarne skrzyżowane pasy.
@Klor: ray tracing działa tylko w trybie fotograficznym/forza vista, na normalnej mapie, w wyścigach i grze są zwykłe odbicia i oświetlenie

Na premierę sam miałem kilka bugów graficznych (szczególnie monitory ultrawide miały), ale dziś już jest spoko
@Klor @Atreyu: właśnie Halo mnie doprowadziło do momentu, w którym przy tych chorych cenach zacząłem myśleć o wymianie mojej 1070. Z tym, że obecnie mam monitor 1080p (Halo trzyma 60 klatek tylko na niskich), a do tego RTXa chciałbym od razu 21:9. Generalnie gram w sporo wychodzących tytułów AAA i boję się wydania góry kasy na ten zestaw i wkurzania się że coś działa w 40 klatkach. Jakieś watch dogsy nowe
@drago watch dogs w zwykłym qhd były ok na ultrawide nie sprawdzałem a teraz już nie mam jak. RDR2 chyba mam i mogę zainstalować i puścić benchmark. Przypomnij się pod wieczór.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drago: Nie pomyślałeś, żeby wpisać nazwę karty + rozdziałkę w YT i dowiedzieć się ile klatek w jakich grach/presetach bez zbędnego #!$%@??
@Ralphs: wyobraź sobie, że pomyślałem i na większości filmów nie wiadomo jaka jest pozostała konfiguracja, czy rtx jest włączony czy wyłączony i cze te #!$%@? 40 klatek to tylko w tej jednej lokacji czy wszędzie. Więc jeśli ktoś ma taki zestaw i jest w stanie po prostu napisać czy jest zadowolony czy nie, to jest to dla mnie cenniejsza informacja.
@drago udało się ściągnąć i puścić wcześniej. Pasek z ustawieniami na maxa w prawo, dlss quality, hdr on. Min. 34, max 114, średnia 76 fps. Tego min nie zauważyłem, pewnie zalogował benchmark przy odpaleniu sceny. 5900x, 32 GB@3600, RTX 3070 Aorus Master.
@drago coś musieli poprawić. Chyba w jakimś patchu wpadł dlss. Generalnie jak gra wspiera dlss to nie powinno być tragedii. Nie dlubalem za głęboko i nie sprawdzałem innych ustawień. Tak trochę na pale puszczony ten benchmark. 3070 to mniej więcej 2080ti jak dla mnie ciut za mało do 4k. Dodatkowo całkiem dobrze na takim 34 cali się pracuje (2-3 okienka koło siebie, można czytać instrukcje i klikać w ide czy innym azure).
@Klor: muszę jeszcze przeanalizować porównania 3070 i 3070Ti czy byłby wart dopłaty około 1k. Do 4k to wiadomo, że bankowo za mało, ta 3440x1440 to z 2/3 4k, chyba że właśnie tą rozdziałkę miałeś na myśli? Tak ogólnie dla Ciebie jest spoko przy tym monitorze czy jednak brakuje mocy?
@drago napisałem że ciut za mało do 4k więc do 3440x1440 jest już ok. Oczywiście wiele zależy od optymalizacji gry. Chwilowo starczy. Oczywiście mocy nigdy za dużo ;)
@drago: zależy jaką masz tolerancję, jak nie przeszkadza Ci latający czasami framerate poniżej 60fps i zmniejszenie niektórych ustawień z ultra na high i czasami wyłączenie RT - to tak, pójdzie wszystko, szczególnie z DLSS. Jak chcesz mieć wszystko na ultra + zawsze "60fps or die" to nie. 3070 vs 3070ti to różnica średnio 7-8% więc jak dla mnie nie warte dopłaty, ale to mocno indywidualne.
@drago: Wszystko zależy od gry, w niektórych tytułach 3070 nie utrzymuje 60 fpsów w 4K. Musiałbyś zainwestować w około 25% szybszego 3080. Nie zapominaj również, że na liczbę fpsów wpływają inne komponenty (CPU, RAM).
Desolator - @drago: Wszystko zależy od gry, w niektórych tytułach 3070 nie utrzymuje ...