Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,

Ostatnio się przeprowadzałem i razem zemna moją stacjonarka z którą mam mały problem. Po wlaczeniu wszystko sie odpala normalnie, klawiatura podswietlona, w obodowie rowniez wszystko ok. Normanie po wlaczeniu wiatraki zaczyanaja chodzic szybciej, jednak po paru sekundach sie to uspakaja i po chwili odpala sie bios i potem system. Teraz po wlaczeniu wszystko chodzi na ‚pelnych obrotach’ jednak nie uspakaja sie po chwili i bios sie nie wlacza.

Rozlaczylem i podlaczylem wszystkie kable, otworzylem obudowę, odpiąłem i podpiąłem spowrotem ram, sprawdzilem czy wszystko jest dobrze wpiete i wszystko wyglada ok.

Jakies porady gdzie szukac przyczyny?

#pcmasterrace #komputery
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
Jakby ktoś rano do scrollował - jak jest tylko jedna kość RAM'u podpięta to problem 'wiatrakowy' znika ale nie wysyła żadnego sygnału do monitora. Grafikę też odpiąłem i podpiąłem na nowo i dalej to samo.
  • Odpowiedz
@ona_matopeja: doscrolowałem ;) Wygląda na brak któregoś napięcia skoro bios nie startuje. Tak, coś zostało naruszone w kontaktach przy przenosinach. Wypnij wszystko z płyty i tak ją sprawdź. Jeśli mas buzzer, to usłyszysz dźwiękowy komunikat o błędach, typu: brak ram, brak karty graficznej itp. Obejrzy dokładnie złącze zasilania.
  • Odpowiedz