Wpis z mikrobloga

#czytniki #ebook #pocketbook #kindle

Siemka, co byście polecili do czytania ebooków w pdf? Mam Kindle 10 i świetnie się ten czytnik sprawdza do czytania fajnie skompresowanych plików mobi, zazwyczaj do książek fabularnych. Niemniej jednak potrzebowałbym czytnika który dobrze daje radę do czytania plików pdf - chodzi głównie o pozycje naukowe z dziedziny #prawo
  • 11
  • Odpowiedz
@Xoltron: ściągnij program calibre na kompa, przerobisz PDF na EPUB, MOBI, czy inny sformatowany plik pod czytnik, czasem wychodzą jakieś kwiatki, typu za dużo odstępów między akapitami, ale są poradniki jak przekonwertować PDF na format czytnika(w Twoim wypadku MOBI albo ten nowszy format KINDLE), PDF nie da się za bardzo czytać, bo to format z zablokowanym formatowaniem(przeważnie za małe literki), na szybko możesz obrócić obraz o 90 stopni, czytanie bokiem daje
  • Odpowiedz
Niemniej jednak potrzebowałbym czytnika który dobrze daje radę do czytania plików pdf


@Xoltron: to tylko jakiś tablet z einkiem typu remarkable. Bo problemem jest głównie fizyczna wielkość ekranu i to, że pdf-y nie mają skalowania fontów
  • Odpowiedz
@Xoltron: Generalne trochę bzdur Ci tu ludzie napisali. Raz, że współczesne ekrany IPS, że o OLED nie wspomnę, to nie dziadowskie TFT sprzed 10 lat (świecące jak reflektor, niska rozdzielczość, słabe kąty widzenia) i "męczenie oczu" na przyzwoitym tablecie (który pozwala zejść nisko z jasnością minimalną), to zwyczajnie bzdura. I ok, to nie jest to samo co e-ink, ale różnica już nie jest przepaścią, jak wtedy i naprawdę jeśli to nie
  • Odpowiedz
Pozostałe czytniki w zasadzie zawsze posiadają "pdf reflow", czyli ponowne "wlanie" tekstu przed wyświetleniem, a więc wyciągnięcie literek z pliku, przeredagowanie i wyświetlenie użytkownikowi w innej formie:


@ryhu: tak, ale nie wiem jak ty ale w zasadzie ja nie mam z tym w ogóle dobrego doświadczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: zależy od skomplikowana dokumentu, tekst ciągiem w kolumnie, może dwóch - da radę od biedy. Bardziej zawiłe podziały, przypisy, artykuły - raczej słabo.
  • Odpowiedz
@ryhu: Dlatego zakładam, że jedyna sensowna opcja by czyta PDF w oryginalne to fizycznie większy ekran. A już szczególnie, że te "notatkowe" czyntiki mają bardziej dostosowany soft do PDF, pisaki i większą wydajność.

Inna opcja to jak napisałemś - jakiś tablet na androidzie czy PDF. Da najlepsze wrażenia pod względem responsywności i wyglądu PDF ale też to nie eink (jakbyś chciał urządzenie, które wytrzyma w cholerę czasu na baterii), nie podświetla
  • Odpowiedz