Wpis z mikrobloga

Matematyka - czy pisząc rozwiązanie, powiedzmy; Do potęgi drugiej, trzeciej itd... czy czegokolwiek, czego trzeba za pierwszym nauczyć się definicji. To później o tej definicji zapominacie, używając i pisząc obliczenie matematyczne mając intuicję? Bo nie wiem czy dobrze robię, ale to chyba jest mi zbędne, i kładę sobie przez to kłody pod nogi. Ta potęga to przykład, cokolwiek mającego jakieś zasady etc
#pytanie #matematyka
  • 2
  • Odpowiedz
@Heexi: No generalnie matematycy są dosyć formalni, więc używanie czegokolwiek bez znajomości definicji nie jest dobrym pomysłem. Chociaż na poziomie licbazy albo niżej to raczej nie ma dużej różnicy, bo tam jest wydmuszka matematyki.
  • Odpowiedz
@Heexi: Definicje są bardzo ważne, szczególnie na początku nauki matematyki. Ich znajomość pozwala odtworzyć proste zależności.

To później o tej definicji zapominacie, używając i pisząc obliczenie matematyczne mając intuicję?


Nie do końca. Definicja siedzi gdzieś z tyłu głowy, lub coś staje się na tyle oczywiste, że o definicji się jakby zapomina, ale raczej dalej powinno się móc ją przypomnieć.

Intuicja w matematyce jest ważna, ale wg. mnie niezbyt powiązana z definicjami.
  • Odpowiedz