Wpis z mikrobloga

Mirki, ostatnio po oddaniu krwi w RCKiK w #warszawa #saska poprosiłem o wydanie zaswiadczenia o łącznej ilości oddanej krwi. W rejestracji zapytali po co mi to, powiedziałem, że chcę złożyć wniosek o ZHDK. Powiedzieli, że jest zarządzenie dyrektora, żeby takich zaświadczeń nie wydawali i że wszystkie takie wnioski muszą iść przez nich do PCK.

W PCK mi wcześniej mówili, że z takim zaświadczeniem jak przyjdę we wtorek lub czwartek to wyrabiają i wydają legitymację od ręki. Przez RCKiK powiedzieli, że będzie to trwało ze 2-3 tygodnie. W niecie kiedyś czytałem, że raczej kilka miesięcy lub rok.

Kilka pytań:
1. Czy RCKiK miało prawo odmówić mi wydania tego zaświadczenia?
2. Ile się czeka na legitymację w #warszawa?
3. Czy jak legitymacja jest do odbioru to ktoś się ze mną w jakiś sposób skontaktuje?
4. Ile to trwało w Waszym przypadku?

#krwiodawstwo
  • 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rysio_lubicz:

1. Czy RCKiK miało prawo odmówić mi wydania tego zaświadczenia?


Nie

3. Czy jak legitymacja jest do odbioru to ktoś się ze mną w jakiś sposób skontaktuje?


Do mnie wysłali SMS

4. Ile to trwało w Waszym przypadku?


U mnie trzy miesiące w mieście powiatowym

W niecie kiedyś czytałem, że raczej kilka miesięcy lub rok.


To raczej dotyczyło odznaczenia ministerialnego Zasłużony dla zdrowia narodu
@rysio_lubicz: Nie mogą odmówić wydania zaświadczenia. Nawet jak powiesz, że kolekcjonujesz takie co donację, to muszą wystawić. Zarządzenia dyrektora nie zwalniają ich z obowiązków narzucanych przez prawo - to tak, jakby urząd odmówił zaświadczenia, że się w nim coś załatwiło. Jednocześnie PCK może odmówić załatwiania zaświadczeń za interesanta, bo to oni wymagają ich od wnioskujących o nadanie tytułu. Jeśli chodzi o czas, to w różnych miejscach Polski jest bardzo różnie. Na