Wpis z mikrobloga

Myślałem, że takie historie wymyśla na poczekaniu rzeczniczka policji w Lubinie, ale nie. Napisał do mnie znajomy z podstawówki, okazało się, że to jego żona jest oszukaną, ogarnijcie to xD

– Do 24-letniej mieszkanki Lubina zadzwonił mężczyzna, który poinformował ją, że w związku z tym, że grała w przeszłości na giełdzie, ma do wypłaty 40 tys. zł. Z uwagi na to, że lubinianka kilka lat wcześniej próbowała swoich sił na giełdzie kryptowalut, uwierzyła swojemu rozmówcy. Mężczyzna przekonał ją, że aby odebrać nagrodę pieniężną, musi mieć certyfikat i wpłacić 30 tys. zł, w celu przepływu gotówki– mówi aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Kobieta nie miała takiej kwoty, dlatego zaciągnęła kredyt. Przelała pieniądze i czekała na obiecany zysk. Ale następnego dnia znowu zadzwonił do niej ten sam mężczyzna podający się za doradcę finansowego i wmówił jej, że jest na tzw. czarnej liście, a żeby to odblokować, musi wpłacić kolejne 30 tys. zł. 24-latka zaciągnęła więc drugi kredyt i przelała pieniądze na wskazane przez rozmówcę konto.

Obiecanego zysku się jednak nie doczekała. Kontakt z fałszywym doradcą kredytowym się urwał. W ten sposób kobieta straciła w sumie 60 tys. zł.


Ona żadnych dochodów, 500+ na kilkumiesięcznego bombelka, on praca na magazynie. Dwie noce, 60 koła wysoko oprocentowanego kredytu do tyłu, przez to że ziomek sobie wziął kobietę co ma IQ kostki brukowej xD

https://www.lubin.pl/dala-sie-oszukac-na-kryptowalute-stracila-60-tys-zl/?fbclid=IwAR1aAhLQ3iVGOaMaJ3hpkqHO-VRto1qsoViDlR62YeOJtAux4p41bMQWFd0
#lubin #kryptowaluty
  • 17
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: Niby smutne, że tak łatwo się dała zmanipulować, z drugiej strony no jakoś mi nie szkoda, bo uwierzyć w takie coś to trzeba być tytanem intelektu XD
Szkoda mi trochę chłopa i dziecka, że ktoś taki jest blisko ich życia i mają kolejnego strupa na głowie w wysokości 60k
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: Niech ogarnie sprawę i zacznie działać z tym rozwodem i opieką nad dzieckiem (bo pewnie by chciał), albo chociaż niech ogarnie jakąś rozdzielność póki ma do spłaty w tym momencie 60k skoro ona nie pracuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LebronAntetokounmpo: no ja widzę i pytam czy ma stwierdzone cos, na tej podstawie można by było dzialac w strone podważenia kredytu i splacie jego podstawy jezeli kasy nie uda sie odzyskać
  • Odpowiedz
@Slomek: ma pełną zdolność do czynności prawnych, więc ciężko będzie z podważeniem obu kredytów, ale może uda się z podważeniem tego drugiego, bo jednak dwie umowy kredytowe przez telefon w tym samym banku bez weryfikacji źródeł dochodu śmierdzą złamaniem procedur.
  • Odpowiedz
@malalon: Nikt pracujący na magazynie nie powie że pracuje "w magazynie".Tak samo żaden kucharz nie powie że pracuje w kuchni tylko na kuchni i uj że to nie prawidłowo.
A propos pracy na magazynie:), tak od strzału dostała dwa kredyty na 60 koła?
  • Odpowiedz