Wpis z mikrobloga

Nie chce ktoś zrobić jakiegoś dokumentu o dość niezwykłym mieście w Polsce? Codziennie #koszalin w godzinach 12-18 staje w korkach, nie ma wtedy ulicy na której nie byłoby korka, dosłownie całe miasto się korkuje, mimo wszystko to nie paraliżuje miasta, służby jeżdżą, ludzie pracują. Jest to dość niesamowite, jakby się zastanowić głębiej.
Korki związane są z kiepską możliwością przejazdu północy z resztą miasta i przejazdu z zachodu na wschód przez miasto, spowodowane jest to przez brak wiaduktu, który zawalił się podczas rozbiórki (ul. Monte Cassino) i zakrył kolejne ulice (ul. Batalionów Chłopskich, ul. Dąbrowskiego), w międzyczasie odkryto, że jest kolejny most, który grozi zawaleniem, gdzie stoi policja codziennie i pilnuje, by tamtędy nie jeździły pojazdy powyżej 3,5 tony (ul. Władysława IV), do tego remont części obwodnicy (ul. Traugutta).
Niczego nie sugeruję, tylko pytam, wykształciły się dość ciekawe mechanizmy jazdy w mieście, całkiem ciekawe wydaje mi się.

#ciekawostki #dokument #kiciochpyta
  • 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deaco: 20minut ze strefy na wankowicza jade, po 15.00 czyli w turbo korku. 20 minut to jest #!$%@? nie korek o tej godzinie i na takilm dystansie, nie mamy podjazdu do wawki albo wro ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deaco: ja nie rozumiem czemu na rondzie przy obwodnicy (Tadeusza mazowieckiego a Władka IV niema ronda kierunkowego. Większość zjeżdża pierwszy zjazd czyli na emkę, albo że strony strony uni jadąc na obwodnicę. Prawy pas tylko dla pierwszego zjazdu i Ju korki duzo mniejsze...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hesuss: też kończę o 15 i mi dojazd zajmuje na Unii (na maltańska) 5-6 minut. Tyle że 15.01 już jestem na rondzie obok maca. Korek kworzy się jakies 3 minuty pozniej:)
@hesuss: To mnie zadziwia, skoro korek jest w całym mieście, to ja też spokojnie przebijam się z północy pod forum, ludzie wszędzie się wpuszczają, ronda zakorkowane, ale wjazdy porobione dla innych kierunków. Z tego miasta można się uczyć, jak się jeździ w korku, by nie stać godzinami.
@Deaco: jak na dużą wieś korki są faktycznie duże, ale porównywalne z większymi miastami na co dzień, także dlatego nikt nie widzi w tym skandalu.