Wpis z mikrobloga

Po utracie smaku/węchu kiedy zauważyłeś/aś poprawę sytuacji?
Mile widziane komentarze jak to przebiegało i kiedy nastąpiła znacząca poprawa. Czy jakos wspomagaliście organizm, żeby powrócić do stanu przed utratą zmysłów?
Suplementuje wit B12 w dawce 4x dzienna, jem dużo ryb i jaj. Ćwiczę nos, po 5 głębokich wdechów intensywnych zapachów jak grejpfrut, amol, przyprawy z przerwami kilku minut pomiędzy zapachami. kilka razy dziennie.
#koronawirus #zdrowie #medycyna
widmo82 - Po utracie smaku/węchu kiedy zauważyłeś/aś poprawę sytuacji?
Mile widziane...

źródło: comment_1639740489Me4DsmqbBH26qHjWeB6e3h.jpg

Pobierz

Po utracie smaku/węchu kiedy zauważyłeś/aś poprawę sytuacji?

  • następnego dnia 5.1% (2)
  • mniej więcej po tygodniu 25.6% (10)
  • mniej więcej po 2-3tyg 15.4% (6)
  • mniej więcej po 4-5tyg 10.3% (4)
  • mniej więcej po 6-7tyg 0% (0)
  • mniej wiecej po 8-9tyg 15.4% (6)
  • dłużej niż 3mc i nadal mam znaczący zanik zmysłów 28.2% (11)

Oddanych głosów: 39

  • 7
  • Odpowiedz
@widmo82: Samo wróciło jakoś po tygodniu. Gdy zachorowałem drugi raz, to nie czułem tylko rano, a po porządnym przedmuchaniu nosa już było git, chociaż to mógł nie być covid tylko jakieś przeziębienie
  • Odpowiedz
@widmo82: 2 tygodnie i wszystko wróciło. Moja żona 2 tygodnie na słodki/słony/ostry/kwaśny i dodatkowy tydzień na umami. Nie wspomagałem się niczym, ale testowałem od czasu do czasu czy węch wrócił na butelce Ardbega, bo to w sumie dziwne doświadczenie dla mnie było
  • Odpowiedz
@widmo82: W trakcie choroby brałam naturalny ziołowy wyrób medyczny Borelyma (skład mocno przeciwzapalny, bardzo silne działanie).

Po wszystkim zrobiłam 36h głodówkę na wodzie, która około 24h wprowadza organizm w stan autofagii (w czasie autofagii organizm pozbywa się uszkodzonych/chorych komórek, następuje głęboka odnowa organizmu). Po zakończonej głodówce piłam czysty sok z Aronii, Kurkumy i Rokitnika (po 50 ml dziennie, soki np Polskiej Róży, kupisz w sklepie zielarskim).

I czuje się jak
  • Odpowiedz
@widmo82: po tygodniu zaczął wracać węch, po dwóch już rozpoznawałem z powrotem wszystkie zapachy. Jednak czułość cały czas jest gorsza niż przed chorobą i muszę nos przystawiać bliżej, lub zapach musi być intensywniejszy, żebym go wyczuł, mimo że minęło już półtorej miesiąca.
  • Odpowiedz