Wpis z mikrobloga

@OptiFinance @komisarz_bolec u nas można mieć wykup 30% po 59 miesiącach i wykup nie jest obligatoryjny. Zapis brzmi mniej więcej tak: po upływie okresu leasingu operacyjnego korzystającemu przysługuje prawo wykupu przedmiotu za wartość końcową określana w umowie pod warunkiem zapłacenia wszelkich należności. I potem kolejny punkt: w przypadku nieskorzystania przez korzystającego z opcji wykupu korzystający musi dostarczyć przedmiot na własny koszt.

Dalej są jeszcze informacje o dlaszych kosztach i procesie odsprzedaży przedmiotów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ojaadaj20: oczywiście że tak, ten zapis musi istnieć aby umowa była umową leasingu. Wytłumacz dalsze koszta - plac, polisa, rzeczoznawca, portal aukcyjny no i rozliczenie ile dopłaty jeżeli auto nie sprzeda się za te 30%... Nie oszukujmy się - firmie leasingowej nie zależy na sprzedaży auta za wysoką cenę. Nie słyszałem historii aby leasingobiorca wyszedł na tym korzystnie. Z resztą takie sytuacje to jest margines i wynika z powodów że ktoś
  • Odpowiedz
@OptiFinance no tak, ale napisałeś że się nie da, a jednak jest to możliwe i jednak się zdarza. To samo dotyczy wykupu auta np po 2 latach i wykup 50% takie sytuacje są już całkiem częste
  • Odpowiedz
@OptiFinance no właśnie nie mylę, miesiąc temu robiłam umowę z klientem na parametrach: 24 miesiące, ow 15%, wk 40% (dostał zgodę na 50%) auto demo 2020. Dobry klient, zależało mu na niskiej racie, taka też dostał :)
  • Odpowiedz
@ojaadaj20: Bez żadnego limitu kilometrów? Czy ja dobrze kojarzę że pracujesz w ILPOL? Demo myślę że jest tu kluczowe. Zdarzają się ewenementy, PKO też zrobiło na DEMO taką umowę, natomiast z punktu widzenia klienta i tak lepiej wykupić i sprzedać we własnym zakresie. Jakie auto straci na wartości 50% w 2 lata?
  • Odpowiedz
@OptiFinance dobrze kojarzysz, limitu żadnego nie mamy, no i pewnie będzie tak jak piszesz, że bardziej opłaca się wykupić, natomiast takie parametry są możliwe i nawet nie tak rzadko robione :)
  • Odpowiedz