Wpis z mikrobloga

Idę za ciosem, a może i to nie koniec recenzji na dziś, dokładam zaległe Sebu Sushi sprzed paru tygodni. I spoiler alert: to jest cholernie dobre jednak! Pierwsza recka z tej kanjpy tutaj: Sebu Sushi

Najpierw słowo o cenach: rachunek był na ok 150zł. W pierwszej chwili pomyślałem, że zaszła pomyłka, potem prześledziłem go dokładnie i ceny okazały się niższe niż w menu z facebooka.

Przez opóźnienie i brak paragonu znów muszę odtworzyć skład zestawu, ale chyba dobrze mi poszło:
Futomaki z ośmiornicą - 35zł (39zł w Yemsetu)
Futo z tatarem z małży - 30zł (35zł w Yemsetu)
Futo tatar z łososia - 23zł (29zł w Yemsetu)
Futo Seriola - 30zł
Dragon Ebi - węgorz, krewetka w tempurze - 35zł (w takim szajnochy ponad 50zł
Uramaki Łosoś opalany + łosoś pieczony - 30zł
Razem: teoretycznie 183zł za 34 kawałki. W praktyce 150zł. Nie wiem skąd to się wzięło, sprawdzałem dokładnie paragon - każda rolka była tańsza.
Dla porównania za taki zestaw w szajnochy zapłaciłbym ok 250zł.

1. Mój zachwyt to w największym stopniu wynikowa ulubionego kryterium w gastro czyli cena/jakość. Sebu Sushi nie ma żadnego wstydu jakościowego takimi lokalami jak Szajnochy, Goma, czy Sushi Corner, a jednocześnie znacznie niższe ceny. Cena rolki z takim samym składem i jakością jest często 5-10zł niższa, co w końcowym rachunku robi wyraźną różnicę.
2. Jakościowo jest dla mnie rewelacyjnie. Short lista najlepszych. Tatar z łososia świetny, lekko ostry. Dragon na poziomie szajnochy, a 20zł tańszy (lub nawet więcej). Tatar z małży ekstra, z fajny, także pikantnym sosem który dobrze pasował do pora. Ośmiorniczka miękka, w dużej ilości. To też ważne - wszystkie rolki były słusznych rozmiarów. Seriola w sumie jedynie nie zrobiła na mnie wrażenia.
3. Niestety lokal jest też bardzo malutki, więc przypuszczam że lepiej zarezerwować tam sobie stolik jeśli chcecie zjeść na miejscu.

Jadłem tam już 2x w tym roku i trzymają poziom. Zdecydowanie będę polecał jako lokal stacjonarny oraz jak komuś pasuje odbiór. Po testach już kilkunastu "suszarni" mogę się pod tym śmiało podpisać.

Jutro planuję także coś zamówić, więc jeśli coś podrzucicie, to jestem chętny na sugestie. Kryteria: dowóz lub odbiór do 2km od Bema (nie, rynek nie wchodzi w grę, za dużo kombinowania z parkowaniem)

=====================================

Do tej pory testowane były:

- Yemsetu
- Szajnochy
- Noriko Sushi
- Sushi corner
- Sushi Takai
- Nabe
- Kofuku Sushi
- Maiko Sushi
- Izakaya
- 7 Samurajów
- Sebu Sushi
- Goma Sushi
- Sajonara Sushi

Tutaj stary post ze zbiorczą recenzją, bo na początku wcale nie planowałem robić jakiegoś wielkiego zestawienia:
https://www.wykop.pl/wpis/56114993/mireczki-od-jakiegos-czasu-testuje-wroclawskie-sus/#comment-199750803

#jedzenie71 #wroclaw
Iudex - Idę za ciosem, a może i to nie koniec recenzji na dziś, dokładam zaległe Sebu...

źródło: comment_1639685460OYtj4OGDTU2hk3yLns2haX.jpg

Pobierz
  • 6
Polecam IloveSushi na strońskiej.


@Jarasznikos: Nie ma opcji, że do mnie dojedzie, ale mają też lokal na nożowniczej, więc w sumie może sprawdzę dziś, bo chyba nigdy nie próbowałem.
@Iudex: NIe było dużo gorsze, chyba też brałem na nożowniczej, ale do Strońskiej mam duży sentyment, kupuje tam sushi od dobrych kilku lat i jedyne z czym zdarzyło sie im zrobić gafę to z ostrością. Chyba jakiś sushi szef miał dziwne ambicje robicwszystko na ostro...