Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem

Ktoś ma jakiś pomysł na odłączenie kuchenki 40-letniej? Z kuchenki wychodzi tylko takie kolanko, biegnie rura około 50-60 cm do drugiej rury, w której jest zawór.

Próbowałem ruszyć pod zaworem kluczem (zdjęcie w komentarzu), ale ani drgnie. Uciąć rurę? A później przy wstawianiu kuchni niech się martwią?

Przed licznikiem również zakręciłem zawór, czyli są dwa zawory zakręcone. Rura od licznika biegnie przez przedpokój, łazienkę i wpada do kuchni w narożniku.
Pobierz R__R - #remontujzwykopem

Ktoś ma jakiś pomysł na odłączenie kuchenki 40-letniej? Z...
źródło: comment_1639593947U3unZZhWUJexVsdZfoP4kj.jpg
  • 18
@R__R miałem niedawno podobna akcję. Ukrecilem rurę w kuchence aż się urwała, wyjechałem kuchenką i wtedy we dwójkę rozkręciliśmy przy kolanku.
@jedrek_masta: próbowałem kluczem płaskim, ani drgnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Quarel: Może tak, może nie... Aby to zrobić zgodnie ze sztuką to trzeba mieć zgodę budowlaną. Tak się zastanawiam, czy jak ta rura tak wypada przy krawędzi ściany, to czy jest problem z kuchnią modułową? Bo chciałem mieć szafkę w narożniku.

@klokupk: No myślałem aby uciąć rurę, a później zobaczyć czy się odkręci. Inżynier budynku,
@jedrek_masta: @Quarel: @klokupk: @elf_pszeniczny: @marek22: Jutro będę jeszcze próbował odkręcić..., jak się nie uda to jak bardzo głupim pomysłem jest ucięcie tego szlifierką, a następnie wykręcenie rury?

Bo bardzo możliwe, że aby ruszyć nakrętkę pod zaworem to trzeba kręcić rurą w drugą stronę, a to nie jest takie łatwe bo w tym kolanku przy kuchence to się zapiekło po 40 latach... Nie wiem czy tak jest, ale
Bo bardzo możliwe, że aby ruszyć nakrętkę pod zaworem to trzeba kręcić rurą


@R__R: daj zdjęcie z bliska ale to jest śrubunek i normalnie kręcisz tylko tą największą nakrętką