Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Widzę że jeszcze nikt nie skusił się na nowe gamingowe krzesło od Ikei, GRUPPSPEL. Więc napiszę kilka słów po tygodniu testów i przesiadce z Markusa.

Wydaje się wygodniejsze od 6 letniego Markusa, siedzisko wyraźnie twardsze, po 4 godzinnych sesjach tyłek nie boli, brakuje siatki w oparciu, ale jest materiał, może w lato nie będzie tragedii. Regulowane podłokietniki są zbawienne po markusie, niestety są z twardego plastiku, komuś to może przeszkadzać. Niezły, regulowany zagłówek, regulacja wysokości oparcia, dużo lepsze wsparcie odcinka lędźwiowego niż w markusie. Jak się ustawi wszystko pod siebie to nawet w miarę ergonomiczne krzesło. Mechanizm tilt to chyba standard w tej klasie. Jakość wykonania niezła, na razie nic nie skrzypi, zobaczymy jak to będzie wyglądało za 6 lat. Z wad to pewnie wygląd, ten czerwony pasek sztucznej skóry zupełnie nie trafiony, podłokietniki też za łatwo da się przestawić. Ale jak za 899 PLN to jestem zadowolony, niby gamingowe, ale jednak da się usiedzieć i wyregulować pod siebie.

#ikea #markus #fotel #krzeslo
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cce53780: mam 180cm i myślę że jest jeszcze pole manewru żeby ustawić dla niższej osoby. Siada na nim moja dziewczyna, która raczej wyższa niż 170cm nie jest i nie narzeka, ale wiadomo że najlepiej to samemu usiąść i przetestować
@SortowNIKT: Siemka, rozglądam się za krzesłem i biurkiem do biura, normalnie bym wziął ergonomiczne od Kulik system ale no tam cena 1700+. Mam 195cm wzrostu, myślisz że jest zapas? Głównie chodzi mi o długość siedziska (wsparcie dla ud) i wysokość oparcia?

A z rzeczy odnośnie jakości - czy łatwo przez przypadek zmienić ustawienie fotela?
Czy da się też przechylić siedzisko, czy tylko oparcie?

No i teraz cieplejsze dni są - jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qazws: Myślę że zapas jest, nie obiecuję że na Twój wzrost, ale ja mając 180cm mam jeszcze dużo zapasu jeżeli chodzi o regulacje

Przez przypadek ustawień nie zmienisz, przynajmniej mi się nie zdarza, no chyba że podłokietnik w płaszczyźnie lewo/prawo, ale to też już mocnej musisz dotknąć.

Jakość samego fotela całkiem spoko, mój na razie nie wydaje podejrzanych odgłosów, żadnych przetarć itp nie ma. Jak odpalasz tilt to przechyla się całe