Wpis z mikrobloga

  • 12
#samolociara aplikuje na swoich #studia w #uk o wyjazd na konferencję do Finlandii dt. planowania i rozwoju połączeń lotniczych.

W ramach aplikacji niestety nie wysyłam CV i listu motywacyjnego, a mam nagrać video do 60 sekund, na którym uzasadniam, dlaczego chcę uczestniczyć w tym wydarzeniu i dlaczego mam zostać wybrana. Przyznam szczerze, że coraz bardziej przechlapane aplikować na cokolwiek, jeśli tak mają wyglądać obecnie rekrutacje ¯_(ツ)_/¯

Halo #hr #rekrutacja - jakieś protipy odnośnie takiego video? Tekstu oczywiście nie będę czytać z kartki, kwestii nauczyłam się już na pamięć
  • 24
@Ag90: Jeśli zrobisz to dobrze, to czemu nie. Żeby tylko nie wyszło tak, że przez tę muzyczkę w tle nie będzie słychać co mówisz xD
Najlepiej przed wysłaniem video pokazać je kilku osobom, zawsze to dodatkowe pary oczu, które mogą jeszcze podpowiedzieć co wg nich poprawić/zmienić.
@Ag90: ja bym się jednak skupił nad treścią, bo to musi być dograne, i skoro limit czasu jest 60 sekund to raczej nie chodzi o jakieś konkrety tylko typowe marketingowe przekonanie ich. na drugim miejscy prezencja, żebyś wyglądała entuzjastycznie, pewna siebie ale nie nazbyt głupkowato.
Moja zonka tez musiala takie cos robic (dostala prace), ja tez mialem okolo 6 interview tylko online - da sie przyzwyczaic.


@ksos Gratuluję żonie (Tobie zresztą też)!! Macie może jakieś porady oprócz tych wymienionych już w komentarzach?
@Ag90: staraj się nie używać przerywników typu yyyy, aaaa, eeeee... Filmik nie musi trwać równych 60 sek. Może być krótszy, ale treściwy. Minuta wbrew pozorom to dużo. Może użyj kliku technicznych słów czegoś z branży, nie wiem na jakim poziomie j.angielskiego trzeba tam być. Planowanie połączeń to raczej poważny temat, wiadomo, dress code też musi jakiś obowiązywać. Elegancko a na luzie. Dasz radę
@fruity Z tego co wiem, to żeby uczestniczyć, trzeba być przedstawicielem firmy, która byłaby interesariuszem w temacie połączeń lotniczych, czyli np lotniska, linii lotniczych, czy przedstawicieli firm konsultingowych, które zajmują się prognozowaniem opłacalności otwarcia połączenia.

Na ten wyjazd organizator konferencji zaprasza 3 studentów Aviation Management z naszej uczelni, mogą być wybrani z dowolnego rocznika, w tym i studiów mgr, więc konkurencja może być spora. Wybrana trójka uczestniczy w konferencji jako wolontariusze i
@Ag90: jesli warto jechac (a pewnie warto jesli wiazesz z tym przyszlosc), to chyba warto nagrac. nie poradze jak bo nie jestem na tyle zainteresowany wyjazdem, ale jesli ci zalezy to bez problemu nagrasz dobre 60 sekund. listy motywacyjne to pewnie rzadziej, ale cv bedziesz wysylac do pracy jeszcze duzo razy, nic sie nie martw :)
@Ag90: Boże w jednej z firm w których pracowałem hr miał taki sam pomysł, firma IT szukają pracowników IT.
Potem chcieli żebyśmy oceniali wiedzę techniczna na podstawie takiego filmiku.
Debilizm do kwadratu, dodatkowo pewnie sprawdzanie czy pasujesz pod mniejszości, wiec jako babeczka masz pewnie plus