Wpis z mikrobloga

Miraski mam dwie sprawy.
1. Co to znaczy, że ktoś jest vatowcem na ryczałcie?
Z tego co sobie obczaiłem to wiem, że będę pracować na b2b na ryczałcie 12%.
Czym się różni rczyałt będąc vatowcem a nim nie będąc.
2. Poleci ktoś jakieś dobre biuro rachunkowe/ księgową z wrocławia? Potrzebuję kogoś kto mi pomoże, założyć #jdg a potem będzi mi świadczyć usługi księgowe w tym info od czego mogę odliczyć vat a od czego nie itp. Fajnie jakby cena była też uczciwa a nie jakiś wyzysk. Od razu powiem, że jakieś infakty czy księgowość online mnie nie interesują.
#b2b #jdg #programista15k
  • 8
@mikorys: Do księgowości Infakt link ze zniżką, dlaczego Cie nie interesują? Możesz wiąż sobie lokalnego księgowego, wolisz jeździć do księgowej czy wysyłać fakturki mailem/pocztą? W Infakcie robisz zdjęcie apką lub wgrywasz z kompa pliki wygodnie

Vat to chodzi o to że do każdej faktury doliczasz VAT, ale od zakupów na firmę możesz odjąć VAT. Natomiast dochodowy(ryczałt) płacisz od przychodu czyli suma netto z faktur
@mikorys: tak, jak doliczasz VAT to jesteś VATowcem, opłaca się nim być sprzedajesz innym VATowcom. Jak robisz coś dla zwykłych osób to się nie opłaca bo mają drożej o VAT.

Jak podrukujesz sobie papiery i zrezygnujesz to dlaczego jeszcze się masz z nimi zadawać? Pewnie chodzi Ci o osoby które zamknęły JDG a okazało się ze coś tam trzeba poprawić i Infakt kazał zapłacić żeby aktywować konto i można było to
@zibizz1: Sprzedaję de facto swoje usługi firmie, no tak czy siak firma będzie mi płacić VAT więc no mnie to tam tito, a chcę sobie odliczać vat na niektóre rzeczy, nie wiem jak to jest, ale program komputerowy nie powie mi co mogę kupić na firmę a czego nie, a księgowa już tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikorys: wszystko co potrzebne jest aby osiągnąć przychód można księgować i odliczać. Z wyjątkiem osobistych kosztów. Np jeśli masz brzydką twarz i słabe wyniki sprzedażowe i robisz operacje plastyczną żeby mieć większą sprzedaż to tej operacji nie możesz rozliczyć na firmę bo to osobiste. Granice są bardzo płynne i w zależności od rodzaju prowadzonej działalności coś wypada a czegoś nie wypada brać na JDG. A i ważne kwestia, tak naprawdę to
@mikorys:

Od razu powiem, że jakieś infakty czy księgowość online mnie nie interesują.


Rozumiem, że się trochę cykasz, ale jak jesteś w stanie ogarnąć #programista15k to księgowość nie będzie dla ciebie żadnym problemem.

program komputerowy nie powie mi co mogę kupić na firmę a czego nie, a księgowa już tak


Google lepiej Ci to powie niż księgowa

Natomiast jak chcesz płacić 200zł za coś co sam będziesz w stanie ogarnąć w
@mikorys:
Jeśli chodzi o księgowość "online" vs "normalną" to różnica polega na tym że "online" ma platformę która ułatwia (i jednocześnie utrudnia :) ) prowadzenie księgowości, wymianę plików i informacji oraz podgląd na wszystko. Nie musimy czekać na to aż księgowy wyślę nam jaki przelew gdzie na jaką kwotę, bo mamy to w aplikacji widoczne i możemy nawet zapałcić bezpośrednio ze strony.

Platforma automatyzuje procesy, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie samemu