Wpis z mikrobloga

2269 + 1 = 2270

Tytuł: Lolita
Autor: Władymir Nabokow
Gatunek: literatura cudowna
ISBN: 9780141023496
Wydawnictwo: Penguin books
Liczba stron: 331

Ocena: ★★★★★★★★

Przez #antykapitalizm czytając Lolitę bardzo przeszkadzała mi myśl, że Humbert Humbert jeździ sobie po stanach wydając masę pieniędzy które uratowałyby życie wielu ludziom. I ta niemoralność tego egoizmu bardziej mnie wewnętrznie oburzała niż sama oś fabularna xD fakt że nabokov był libkiem zabrała mi sporo przyjemności z czytania książki, bo strasznie to bezkrytyczne. Jest granica między celowym ignorowanie problemów, żeby skupić się na sednie dylematu. No nie popisał się. To w sumie jedyna wada. Brakło samoświadomości, szerszej perspektywy. A sprawa dzieje się chwile po zwycięstwie Stalina i podczas deklamacji ChRL. Może Ada to Ardor będzie lepsza. A tak to książka 8/10 jedna z lepszych w tym roku jakie czytałam.

#ksiazki #bekazlibka #bookmeter
  • 24
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (7 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-01-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-08-16 - Użytkownik problemat ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-08-15 - Użytkownik problemat ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
3\. 2021-01-26 - Użytkownik
@AliShaheedMuhammad: well xD za te 10k dolarów wliczając inflacje to mógłby jakaś przypadkową osobę wyciągnąć z biedy i wysłać na harvard xD wtedy to kosztowało 400$ więc ... bieda to nie takie coś co można sobie od tak zignorować; wsm to znacznie straszniejsze było to że on ją manipulował, a nie fakt że uprawiali seks. Na początku nie była do niczego przymuszana. Imo to taka lepsza zbrodnia i kara, że implikacją

@Girl_Debord: podziel się swoimi ocenami w szkole/studiach, prezentami na święta czy urodziny, czy tam pensją z pracy,z innymi, którzy ich nie mają. Daj dobry przykład, a nie oczekujesz tego od innych. I nie mów jak ktoś ma żyć i na co przeznaczać własne pieniądze.

I wkuj definicję słowa "pasożyt", bo coś nie bardzo chyba znasz jego znaczenie.
podziel się swoimi ocenami w szkole/studiach


@dr_Acula: Nie ma to żadnego pozytywnego wpływu na społeczeństwo, bo wyłącznie rozmywa się potencjał ucznia. Ale pewną korektę ocen na podstawie statusu socjoekonomicznego warto praktykować, żeby celniej oceniać zdolności.

prezentami na święta czy urodziny, czy tam pensją z pracy

no spoko, nie wydaję wszystkich pieniędzy część idzie na charytatywne rzeczy + sama się charytatywnie udzielam, ale co to ma do rzeczy? Absolutnie nic jeżeli chodzi
@Girl_Debord:

Ma duży wpływ na społeczeństwo, bo uczy tego, że należy wyciągać łapy po czyjeś pieniądze, aby np. uczyć się czy studiować, patrząc przez pryzmat Twojego przykładu. A nie uczy tego, że można i się uczyć i studiować, aby nie być tymże właśnie pasożytem.

Ma dużo do rzeczy, rozporządzaj i rządź SWOIMI pieniędzmi, a nie tymi, do których nie masz żadnych praw. Czyli do nie swoich.

Oczekiwać to sobie możesz na
Ma duży wpływ na społeczeństwo, bo uczy tego, że należy wyciągać łapy po czyjeś pieniądze


@dr_Acula: Społeczeństwa oparte o współpracę są bardziej wydajne. Żaden to zysk dla społeczeństwa gdy student medycyny zamiast poświęcać się nauce, musi dodatkowo pracować za minimalną i się zadłużać, żeby tylko studia ukończyć.

Ma dużo do rzeczy, rozporządzaj i rządź SWOIMI pieniędzmi, a nie tymi, do których nie masz żadnych praw.

Społeczeństwo tworzy i definiuje prawo. Jeżeli
@Girl_Debord: widzę, że łatwo czyta się dzieła "wielkich" umysłów, przyswaja w swoim wyimaginowanej i utopijnej wizji i teoretyzuje.. Szczególnie nie za swoje. Was lewaki, nic i nigdy nie nauczy, jesteście w tej pogoni za tą chorą wizją wręcz niebezpieczni. Żeby było jasne - pluję na was, nomen omen wg. waszej wykładni, że należy równać społeczeństwo, w tej samej mierze co na prawaków, więc proszę nie przylepiać mi dla ułatwienia łatki.
Na
drAcula - @GirlDebord: widzę, że łatwo czyta się dzieła "wielkich" umysłów, przyswaja...

źródło: comment_1639576588738J5yUmV00cXHLaLIxj71.jpg

Pobierz
@dr_Acula: XDD rozpiszę tę rozmowę jeżeli ktoś nie załapał:
Ja: Lepiej jakby ktoś pomagał innym, niż żył ze spadku i odziedziczonej pozycji społecznej
Ty: nie masz prawa tak mówić, każdy może robić co chce
Ja: ale tak by było lepiej dla wszystkich np. pomoc żeby ktoś był wyedukowany przynosi więcej korzyści dla reszty społeczeństwa, niż jeżdżenie po hotelach
Ty: Komuniści, góra trupów

Jak trochę dorośniesz zdasz sobie sprawę jak absurdalnie wyglądasz