Wpis z mikrobloga

#kwarantanna #koronawirus #covid19
Mirki jak macie jakieś doświadczenie to proszę o pomoc, bo jestem załamany.

Dziewczyna z którą mieszkam 11.12 dostała typowych objawów covid (38.6 C, kaszel), 13.12 dostała pozytywny wynik testu i izolację do 23.12. Zgłosiła mnie na kwarantannę i dostałem ją do 29.12.

Ja mam dużo słabsze objawy, od 12.12 kaszlałem, silne bóle mięśni, zmęczenie, ale już większość objawów przez 3 dni przeszła, albo znacznie zmalała. Praktycznie brak gorączki. Byłem spokojny o tę kwarantannę, bo następnego dnia tj. dzisiaj zrobiłem test i byłem pewien, że dostanę izolację do 24.12. Tymczasem wynik testu był negatywny.

Nie ma opcji, żebym się nie zaraził, wygląda na to, że covid póki co przechodzi u mnie łagodniej niż u różowego i chciałem zapytać jakie mam możliwości (na infolinii sanepidu jestem 63 w kolejce). Przede wszystkim chciałbym pojechać do rodziny na święta i ew. uzyskać status ozdrowieńca

1. Podobno po zakończeniu izolacji różowego, mogę zrobić test i przy negatywnym wyniku kończy mi się kwarantanna tego samego dnia o północy, czyli w wigilię 24.12 r. Czy da się to jakoś przyśpieszyć?
2. Czy jest nadal jakaś szansa na status "ozdrowieńca"? Z tego co czytałem to wykrywalność w testach PCR maleje wraz z czasem, czy jest sens starać się o kolejny test, a jeśli tak to po jakim czasie?
3. Podobno można wnioskować o pracę zdalną w czasie kwarantanny, ale w całym jej okresie. Nie jestem w stanie pracować w tym tygodniu, bo po każdym większym wysiłku śpię 2h. Czy da się to jakoś rozbić, żeby jeden tydzień "chorować", a drugi pracować? Musiałbym postarać się o L4 na okres tego tygodnia na "grypę", bo oficjalnie na covida nie choruję?
  • 75
  • Odpowiedz
@dzakub63: napisałem na czat nfz i mi napisali, że jestem zwolniony jak będę miał negatywny xd a zapytałem czy muszę być szczepiony lub ozdrowiencem to napisali, że nie i że sanepid w błąd wprowadza xdd
  • Odpowiedz
@Qwertyzaq: tak i on mi dał skierowanie na test, ale powiedział, że żeby byc zwolnionym to test musi byc zrobiony dzień po zakończeniu izolacji osoby z pozytywnym. @Tytanowy: ja już zgłupiałem do reszt. Nikt nic nie wie xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzakub63: Po zakończeniu izolacji domownika to tak było dotychczas (chociaż nie wiem gdzie to jest w rozporządzeniu), pytanie czy tego nie miała również na myśli osoba z czatu?
Z tego co rozumiem to zmiany od 15.12 dotyczą tylko tego, że ozdrowieniec został zobowiązany do kwarantanny chyba, że będzie miał test negatywny. Wcześniej był na równi traktowany z zaszczepionym.
  • Odpowiedz
@Tytanowy: zapytałem dwa razy, czy jeśli osoba z pozytywnym jest dalej na izolacji a ja dostanę nagatywny wynik to mam koniec kwarantanny - TAK. Powtórzyłem tez, że nie jestem zaszczepiony i ozdrowieńcem, to dalej to samo. Nie wiem już komu wierzyć. Twierdziła, że takie są wytyczne Ministerstwa Zdrowia xD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak to państwo może przetrwać, skoro takie proste kwestie są problemem? Pytanie retoryczne. Napiszcie jeżeli uda wam się.zbtego skorzystać, bo ja już się poddaje.
  • Odpowiedz