Wpis z mikrobloga

Wpis numer dziewięć #bakysspedytor

No witam Was cieplutko, dziś dwie króciutkie historyjki, jeszcze ciepłe xD. Odpowiednio po ciosie na poniedziałek i na wtorek.

1) Kierowca rozładowywał w Malmo, plan był taki, że zjedzie na pusto na prom z Trelleborga do Świnoujścia, a potem załaduje w Szczecinie. Dzwoni do mnie i mówi, że ma dwie wiadomości - dobrą i złą. Dobra to taka, że zdążył i wjechał na wcześniejszy prom. Zła to ta, że to prom do Travemuende, a nie do Świnoujścia.

Nie pytajcie jakim cudem to się mogło odjaniepawlić, bo nie mam pojęcia. Ogólnie jest to jeden z moich lepszych kierowców, więc podchodzę do sytuacji na zasadzie "jebnął to jebnął, nie ma co drążyć". Koniec końców pomyślałem sobie- lepsze Travemuende niż Kłajpeda xD.

2) Trasa jak na zdjęciu, 5 rozładunków. Po czwartym rozładunku kierowca do mnie dzwoni, że w sumie to jest mały problem, bo zapomniał o części towaru na trzecim rozładunku i jej nie rozładował.

Sytuacja z gatunku "ni w dupę, ni w oko", bo wysłać go z powrotem do Luksemburga to jakieś +800km, a i wracać z FR17000 "na pusto" do Luksemburga to też bez szału. Finalnie zdecydowałem się na drugą opcję, bo będę miał jakieś +/- 10 metrów ładunkowych wolne, a i ładunek jest na tyle dobrze opłacony, że jadąc na pusto do Luksemburga wyjdę na zero, a to już sukces w takiej sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#bekaztransa
Bakys - Wpis numer dziewięć #bakysspedytor

No witam Was cieplutko, dziś dwie króci...

źródło: comment_1639470828bLX6AveUSTsezoh4ZuctT2.jpg

Pobierz
  • 8
@Bakys: jak dużą częścią pracy jest takie układanie kombosów z tras? W sensie rozumiem, ze cała na tym polega, ale ile to jest zbierz w X, rozładuj w Y, zamiast takiego tasiemca? Bo układanie i koordynacja takich wygląda fajnie.
@iAmTS: ja jestem tylko przewoźnikiem, więc zajmuję się tylko zbieraniem. mam paru znajomych, którzy pracują w firmach, które mają swoje magazyny i to oni ogarniają te zbieraniny, a mi tylko podają dane typu co, skąd i za ile. Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie.
@Bakys: a to nie ty układasz te trasy jako logistyk/spedytor? W sensie to ty masz wybór czy da sie to ułożyć jednym kierowcą który tak będzie latał od x do y przez a, b, c czy wyślesz 2-3 gości co przejedzie x do a, inny b do c itd?
@Bakys: To można łączyć kabotaż z międzynarodówką? xD
Myślałem, że biorąc ładunek DE, możesz zrzucić albo całość DE albo PL, nie możesz załadować całości w DE, zrzucić części DE, a części PL