Wpis z mikrobloga

@WinterLinn jak kupisz prywatnie to żadnego zusu nie płacisz. Jak sprzedasz w auto w ciągu pół roku z zyskiem to musisz zapłacić 19% dochodowego od nadwyżki. Jak potrzymasz ponad pół roku to już bez żadnych podatków. Rejestrować na siebie chyba nie musisz w ciągu miesiąca jak będzie stał w garażu. Poczytaj o tym ale wydaje mi się, że ten obowiązek masz wtedy jak autem regularnie jeździsz. To tak samo jak z przeglądem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adinn: samochód kupuję (w zasadzie juz kupiłem tylko jeszcze nie bylem w wydziale komunikacji) dla siebie, potrzebuję go na 2-3 miesiące, żeby się przeprowadzić, a potem go sprzedam. Jeżeli mam płacić potem 9% na składkę to chętnie odsprzedam go dalej komuś kto mi go pożyczy (zanim przerejestruję na siebie) za tę samą kwotę aby uniknąć zamachu na moje finanse. Czy takie coś ma sens czy urzędy mnie rozjadą xd
@adinn: dlaczego 19% od nadwyżki? chyba 3% od przychodu ze sprzedaży
@WinterLinn: na ryczałcie masz stałe przedziały składki zdrowotnej do 60tys przychodu rocznie 60-300tys i powyzej 300tys. Składkę za cały rok płacisz dla konkretnego przedziału