Wpis z mikrobloga

Halo #lekarz #ekg #kiciochpyta

Czy może mi ktoś (kto potrafi odczytywać ekg) na co wskazuje takie bicie serca (zakreślone na żółto)?

Inb4 byłam w szpitalu i czekam na badanie Holterowe ale nie mogę znaleźć żadnej informacji na co wskazuje takie ‚uderzenie’
Pojawia się kilkanaście razy dziennie, najdłużej do tej pory trwało co któreś uderzenie przez około 40minut po czym wróciło do normalnego bicia.
SmieszkaMewa - Halo #lekarz #ekg #kiciochpyta 

Czy może mi ktoś (kto potrafi odczyty...

źródło: comment_1639414097G8VyJlhcJRvm6VPCwtUQuX.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
Jako osoba zajmujaca sie sprzętem medycznym powiem tak. LUDZIE DO WUJA PANA normalne Ekg kosztuje ok 40 000 zl nie bez powodu. I nie bez powodu posiada 12 albo 15 odprowadzen. Tymi szmiesznymi zegarkami mozecie sobie max zmierzyc puls....
  • Odpowiedz
@Torsk1: Zegarkowe ale nie ma znaczenia bo czuje ze co jakis czas serce mi bije inaczej-dlatego zrobiłam ekg, które może o hurr durr niedokładne ale pokazuje inne bicie wtedy kiedy ja to czuje w klatce.
  • Odpowiedz
@Tuff: Czuje ze serce mi przeskakuje-dlatego zrobiłam pomiar po czym pojechałam do szpitala. Jednak w szpitalu jak robili mi ekg to przestało się chwilowo tak dziać-dlatego czekam na holter. Nie proszę nikogo o diagnozowanie ani leczenie-pytam na co wskazuje taki obrazek w ekg
  • Odpowiedz
Ten obrazek nie wskazuje na nic bo wyglada jak szum pomiarowy. Bedziesz mial holter to zaobaczysz na 1wszym odpowadzeniu albo na Avr że cos jest nie tak. Takie Inne bicie serca jest oznaka czesto stresu
  • Odpowiedz
@SmieszkaMewa: Nie chcę robić reklamy, ale typ z którym rozstałem się w niemiłej atmosferze prowadzi holtery przez kuriera, takie wzbudzane zdarzeniowo - czujesz coś - wciskasz guzik i to rejestruje pomiar minutę wcześniej + ileś tam czasu od wciśnięcia.

Ale w trakcie pracy z nim się dowiedziałem, że np. u sportowców - maratończyków bardzo częste są mikrozawały (nie mylić z mirkozawałami). I często tacy właśnie wysportowani, zdrowi, odżywiający się prawidłowo i
  • Odpowiedz
@imdrihm: Zdążają się coraz częściej i gęściej od zeszłego tygodnia, za kazdym razem je czuje bo odbierają mi dech i przytłaczają jakby klatkę, No ale muszę na holter poczekać żeby policzył ile takich
  • Odpowiedz