Wpis z mikrobloga

Mircy. PARKSIDE® Zszywacz elektryczny Model: PET 25 C3.
Wybija mi korki w piwnicy jak go używam. W domu korków nie wybija. Mam za słabą różnicówkę? Sprawdzić grubośc przewodów, bo może są za słabe/stare i pociągnąć nowy przewód? Tylko jaki? Pod koniec tygodnia przyjdzie do mnie elektryk podpiąć mi podlicznik w piwnicy i chciałbym do tego czasu uporać się z ewentualnymi nowymi przewodami i niech sobie sam to popodłącza.
Mam w piwnicy oświetlenie ledowe + kilka elektronarzędzi. Max co będzie razem pracowało to piła stołowa 2kW z odkurzaczem 1kW 10A. Do tej pory korzystałem z piły i odkurzacza wielokrotnie i spokój. A wbijanie gwoździ / zszywek wybija. Czasem pierwsza zszywka przejdzie. #elektrotechnika #prad #elektryka #diy #elektryk
gdziemojimbuspiatka - Mircy. PARKSIDE® Zszywacz elektryczny Model: PET 25 C3.
Wybija...

źródło: comment_1639400109tPSKmzpPsr1KlicJKuDUA6.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@gdziemojimbuspiatka: A jaką wtyczkę ma ten zszywacz? Zakładam, że wszystkie urządzenia były w II klasie ochronności i w ogóle nie były przyłączone do "bolca". Zszywacz jest?
Wybijanie różnicówki to rzadko kwestia przeciążenia. :)
  • Odpowiedz
@gdziemojimbuspiatka jak możesz puścić nową instalację to pociągnij 3x2,5 do skrzynki z głównym zabezpieczeniem piwnicy i niech ci elektryk dołoży dodatkowego esa C16 w skrzynce i B16 w piwnicy to będziesz miał chociaż namiastkę selektywności. Najlepiej jeszcze skonsultuj to z elektrykiem najpierw. Może będzie dało radę siłę podciągnąć.
  • Odpowiedz
@dlugi_: Jest b10 na całe światło w klatce i całe światło w piwnicy do którego jestem podpięty. Trzeba będzie podciągnąć nowy przewód. Ydyp 3x2,5 i niech elektryk sam podepnie sobie c16 w głównej skrzynce a u mnie założy przedlicznik i b16. Teraz tylko pytanie czy przewód musi być pociągnięty w peszli? Czy mogę go złapać udfami?
gdziemojimbuspiatka - @dlugi_: Jest b10 na całe światło w klatce i całe światło w piw...

źródło: comment_1639420959cxQ3493jMHInfk7FbBeAEy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gdziemojimbuspiatka:

czy przewód musi być pociągnięty w peszli?

Peszel tam potrzebny jak świni kalesony, ale niestety trzeba robić tak jak sobie administrator budynku zażyczy, może nie będą chcieli.
Mam nadzieję że jest przynajmniej miejsce w skrzynce na dodatkowego esa.
Co za warsztacik masz w piwnicy, w czym dłubiesz? Drewno?
  • Odpowiedz