Wpis z mikrobloga

#lego mirki, jakie macie sposoby na godzenie się w kosztami przesyłki z #bricklink? Wczoraj bardzo mocno walczyłem ze sobą aby zamówić rzadkie minifigurki w rozsądnej cenie, ale 21 euro za przesyłkę boli... Dobrałem trochę klocków których mało w polskich sklepach, bo cena ta sama do 10 kg ale i tak przesyłka to 30% wartości zamówienia.

W polskich w sumie nie lepiej. Też mam na oku dwie rzadkie części w dość drogim sklepie, w którym ciężko coś dobrać co nie byłoby o połowę taniej w innych popularnych sklepach.
  • 6
@metaforyczny_kierowca: chyba trzeba szukać tylko po naszych sąsiadach, wtedy wysyłka jeszcze aż tak nie boli, ale nie mam aż takiego "stażu" na BL, może ktoś ma lepsze pomysły. Szczerze to prawie wszystko kupuje z allegro - jest drożej, to na pewno, ale świadomość że np. połowa mojego zamówienia to cena wysyłki jest mega nieprzyjemna.
@metaforyczny_kierowca: tanie przesyłki znajdziesz u Niemcuf (Warenpost nawet 6-7 euro), Portugalia (przez ichniejszą pocztę). Pozytywnie byłem zaskoczony kosztami wysyłki ze Słoweni (małe paczki) i Włoch (duże paczki).
Bardzo drogo jest ze Szwecji i Finlandii, dość drogo z NL (właśnie około 20 euro). BE chyba jeszcze w miarę przesyłki mieli.
@metaforyczny_kierowca: a zapomniałem napisać - sporo kasy możesz urwać przy większych zamówieniach, jeśli nie płacisz paypalem tylko przelewem na konto. Często urywasz wtedy 5-6% wartości zamówienia, ale wymaga to dużego zaufania do sprzedawcy - ryzykowałbym tylko przy dużych sklepach z dużą ilością zamówień i komentarzy.